SON DAKİKA!

GİRESUN LEZZETİNİ ARIYOR YARIŞMASI

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce “Giresun Lezzetlerini Arıyor” yöresel yemek yarışmasında Giresun’a özgü lezzetler yarışıyor.

Konuyla ilgili konuşan Giresun Valisi Hasan Karahan, Giresun’un tanıtımına katkı sağlayacak ve unutulmaya yüz tutmuş eserleri ve yöresel yemekleri ortaya çıkaracak olan böylesi bir yarışmanın düzenlenmesinden duyduğu mutluluğu belirterek “Bunların tadına yarışmadan sonra bakacağız. Şimdilik tatmak yasak sadece bakıyoruz. İşin uzmanı arkadaşlarımız değerlendirecekler, jürimiz oluştu. Daha sonra ödüllerini vereceğiz inşallah.” şeklinde konuştu.

Giresun Halk Eğitim Merkezi Müdürü Harun Karabürk de”‘Giresun Lezzetlerini Arıyor’ yöresel yemek yarışması. Bir yandan yarışırken bir yandan da unutulmaya yüz tutmuş yemeklerimizi gün yüzüne çıkarmayı, yeniden hatırlatmayı ve yeniden dikkat çekmeyi amaçlıyoruz. Yerel yemek çeşitliğinin korunması, gelişen ve değişen yeni yerel yemeklerin belgelenmesi, yemeğin sadece bir tüketim nesnesi değil, aynı zamanda toplumların kültürel etkileşiminin ve devamlılığının bir göstergesi olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Dereceye girecek yarışmacıların daha sonra açıklanacağı yarışmanın açılışına Vali Hasan Karahan’ın yanı sıra Giresun Vali Yardımcıları Yüksel Çelik ve Barış Demirtaş, Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, bazı şube müdürleri ve daire amirleri ile vatandaşlar katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.