SON DAKİKA!

Giresun Lisesi Müzik Ve Siirlerle Costu

Ortaögretim kurumlarindaki ögrencilerin güven ve sorumluluk duygusunu gelistirmek, yeni ilgi alanlari ve beceriler kazandirilmasini saglamak için planlanan okul içi “Müzik ve Siir” etkinliklerden ilkini Giresun Lisesi hazirladi. Hazirlanan program dün aksam saat 19.30’da Il Özel Idaresi Kültür Sitesi’nde basladi ve yaklasik 2 saat sürdü. Ögrencilerin büyük bir performans sergiledigi “Müzik ve Siir Gecesi”ne katilanlar, ögrencilere bol bol alkis tuttu.


Vali Mustafa Yaman, Vali Yardimcisi Süleyman Özçakici, Milli Egitim Müdür Vekili Tuncer Turan, Milli Egitim Müdür Yardimcilari, bazi daire müdürleri, ilk ve orta ögretim kurumlarinin müdürleri, ögretmenler, ögrenciler ve davetlilerin katildigi “Müzik ve Siir Gecesi”nde kisa bir konusma yapan Vali Mustafa Yaman, “Siir ve edebiyat olmakla alakalidir. Çünkü Anadolu insaninin bütün ömründe siir gibi yasanti sürdürülmektedir” dedi. 


 

Ilki Giresun Lisesi tarafindan gerçeklestirilen “Müzik ve Siir Gecesi”ne katilan herkes gibi kendisinin de mutlu oldugunu belirten Vali Mustafa Yaman, siir dinletisinin yaninda, kendisinin de çok sevdigi Türk Sanat Müzigi konserinin geceye ayri bir renk kattigini ifade etti.
Okullardaki sosyal etkinligin egitimindeki basariyi artiracagini da söyleyen Vali Mustafa Yaman, “Bu güzel geceyi hazirlayan Giresun Lisesi idarecilerine, ögretmenlerine, sevgili ögrencilerimize ve Okul Aile Birligi üyeleri ile Milli Egitim yetkililerine tesekkür ediyorum” seklinde konustu.

 


 

 Giresun Lisesi ögrencileri tarafindan hazirlanan siir ve müzik gecesinde Giresun Üniversitesi (GÜ) ögrencileri folklor gösterimi sunarken, Songül Yilmaz da Türk Sanat Müziginin en sevilen eserlerini seslendirdi. TSM eserlerini seslendiren sanatçi Songül Yilmaz için hazirlanan plaketi Vali Mustafa Yaman verdi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.