SON DAKİKA!

Giresun Medya Platformu Kahvaltida Bulustu

Medya mensuplari, platformun çalismalarini degerlendirdi ve platforma yeni üye kazandirma çalismalari hakkinda görüslerini açikladilar.


GIRMEP Baskani Ali Sükrü Kara, katilimi için medya mensuplarina ve ev sahipligi içinde Rüstem Korkmaz’a tesekkür ederek, “bugün 12 Mart, Istiklal Marsimizin kabulünün 90. yilidir. Bu marsi bizlere hediye eden Milli Sairimiz Mehmet Akif Ersoy’a rahmet, ülkemizin kurtulusu için emegi geçen herkese minnet duygularimizi belirtmeden geçmeyelim. Bizzat marsin müellifi olan Mehmet Akif Ersoy’un belirttigi gibi Allah bu millete bir daha Istiklal Marsi yazdirtmasin. Ayrica 12 Mart tarihi bize ülkemizin karanlik bir tarihini de hatirlatmaktadir. 12 Mart 1971 tarihinde ülke bir ihtilal ile daha karsilasmis, silahli kuvvetler ülke yönetimine bundan 40 yil önce bir defa daha el koymustur. Darbeler ve ihtilaller hiçbir derdimize çare olmamistir. Ülkemizin selameti ancak ve ancak demokrasidedir” dedi.


Kara daha sonra “GIRMEP, bir grup cefakar ve fedakar arkadasimiz tarafindan 2008 yilinda kurulmustur. Bugün Istanbul’da bulunan ve Giresun adina haber yapmaya çalisan ve Giresun’u tanitmaya çalisan medya mensuplarini bir araya getirmeye muvaffak olmus yegane kurulustur. GIRMEP Giresun’un dünyaya bakan yüzüdür. Henüz kapsama alanimiza girmeyen arkadaslarimiz varsa onlari da bulup platformumuza üye yapma gayreti içinde bulunalim” dedi. 

Daha sonra söz alan üyeler kendi görüs ve önerilerini ifade ederek kurulan bu platformun daha fazla insani kapsamasi için çalisma sözü verirken, “en büyük sorunumuz bu isleri meccanen yapmamizdir. Bu çalismalar her birimizin bütçeleri üzerinde bir yük olmaya devam etmektedir. Bu yükü tüm kamuoyu birlikte paylasmalidir” diyerek ortak bir çalisma yapilmasi konusunda görüs birligine varildi.

 


 

Kahvaltili toplantiya www.giresunlular.com adina A.Sükrü Kara, www.medyagiresun.com adina Ibrahim Balcioglu, www.vatangiresun.com adina Nuri Yilmaz, www.alucra.com adina Tülay Dolu, www.giresunulusal.com adina Selim Dolu, www.alucrahaber.com adina Mesut Kaymakçi, www.vadimedya.net adina Metin Rusen, www.gurbetcigiresun.com.tr adina Ethem Bakar, www.vatan28.com adina M. Senol Saygili, www.giresunajans.com adina Saban Kutlu ve www.karabork.com adina Ibrahim Cirit katildilar.

 

Haber: Ibrahim Balcioglu-Medya Giresun

            Girmep Genel Sekreteri

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.