SON DAKİKA!

GİRESUN MEDYA PLATFORMU SEÇİME GİDİYOR

Kısa adı GİRMEP olan Giresun Medya Platformu, 18 Ocak Pazar günü genel kurul yapma kararı aldı. Yönetim Kurulu dün GİMEV Genel Merkezinde yaptığı toplantıyla daha önce çeşitli platformlarda dile getirilen genel kurul isteğini görüşerek karara bağladı.

GİRMEP Genel Sekreteri İbrahim Balcıoğlu, yedi yıldır yapılan çalışmaları özetleyerek “2007 yılında kurulan platformumuz bugün 120 kadar medya mensubuna üyelerinin ürettiği haberleri gönderen büyük bir platform olmayı başarmıştır. Bu 120 kişiden çoğu İstanbul’da bulunan 46 arkadaşımız üyelik formunu imzalayarak bu platformun üyesi olmayı kabul etmiştir. Esas meselemiz gurbetteki arkadaşlarımızla irtibatımızın kurulmasıdır ve bunu başarmış bulunuyoruz. Bundan sonra esas hedefimiz Giresun’da bu işi fiilen yapan meslektaşlarımızla kurulacak diyalogdur ve bunu mutlaka başarmalıyız” dedi.

Daha sonra söz alan GİRMEP Başkanı Ali Şükrü Kara ise “Giresun Medya Platformu olarak bugüne kadar önemli çalışmalara imza attık. Başta Havaalanı, Eğribel Tüneli, Tirebolu Tren Yolu gibi birçok projenin gündemde kalmasına hayata geçmesine çalıştık. Ve Giresun’un irili ufaklı diğer sorunlarını da gündeme taşımaya çalışırken; üyelerimiz aracılığı ile her ilçeden haberler vermeye ve dağıtmaya devam ettik. Tabiî ki Giresun’un bütün sorunların çözmüş ve çözecek kurum biz değiliz. Bizim de çorbada tuzumuz olmuştur. Ayrıca özellikle gurbetteki Giresunlu medya mensuplarını bir araya getirmek ve birbirinden haberdar etmek önemli çalışmalarımız arasında oldu. Yalnız son dönemlerde biraz heyecanımızı kaybettiğimiz doğrudur. Bu nedenle yeni heyecanlar oluşturmak üzere kongre kararı aldık. Kongremize platformumuza üye her arkadaşımız davetlidir. Ve her üye arkadaşımızın kongrede başkan adayı olmaya hakkı vardır” dedi.

Toplantıya yönetim kurulu üyeleri Ali Şükrü Kara, İbrahim Balcıoğlu, Sadi Toygar, Yahya İpek, Şeref Sinir ve Metin Ruşen yanında üyelerden Abdullah Öner Meral ve Halil Derya da katılarak gündem hakkında söz aldılar, kendi görüşlerini belirttiler. Yapılan görüşmeler sonunda genel kurulun 18 Ocak Pazar günü saat 18’de Eyüp’te bulunan İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Derneği’nde yapılmasına karar verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.