GÜNCEL

GİRESUN MERKEZ JANDARMAYA YENİ HİZMET BİNASI

Eski Çocuk Yuvası Binası onarılarak Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı olarak hizmete girdi.

jandarmagiresun

Binanın hizmete girmesi ile ilgili tören düzenlendi. Törende konuşan Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Emniyet, adalet, eğitim, sağlık devletin 4 ana görevlerinden biri olduğunu belirterek, emniyetin işin başında geldiğini söyledi. Emniyeti iyi yerde tutarsak bizim gözetimimizi daha iyi yapar diyen Giresun Valisi Dursun Ali Şahin şöyle konuştu.

“Bizi hizmet edenlere moral vermemiz lazım. İyi ortamlarda onların hizmet etmesini sağlamak lazım. Bu vesileyle burada emniyetimize yeni bir bina kazandıralım dedik. Giresun da güzel bir emniyet binamız olsun dedik. Sağ olsun önceki bakanımız dedi ki ben söz veriyorum buraya bir emniyet binası yapalım dedi. Bizde emniyetin yeri olan eski merkez karakol binasını oradan çıkaracağız dedik. En sonunda bu binayı bulduk.”

Vali Şahin Jandarma Merkez karakol binasının taşınmasıyla yerine modern bir emniyet müdürlüğü binası yapılacağını sözlerine ekledi.

Kurdele kesiminin ardından bina gezildi.

Törene; Vali Dursun Ali Şahin, Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hacı Abdullah Doğan, Cumhuriyet Başsavcısı Gürmen İlhanoğlu, Vali Yardımcıları Fethi Yorulmaz, Ahmet Yılmaz, İl Jandarma Komutanı J. Albay Selahattin Acara, Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Kurt, askeri yetkililer ve bazı davetliler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.