SON DAKİKA!

Giresun Milletvekili Kadir Aydın; Kanser Hastaları Artık Giresun’da Tedavi Olacak

AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, 350 yataklı Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin hizmete başlamasıyla birlikte kanser hastalarının tedavisinde son derece önemli olan radyoterapi cihazının Giresunlu hastalara hizmet vermeye başlayacağını kaydetti.

Giresun Milletvekili Kadir Aydın, “kanser hastalarının takip ve tetkiklerinde önemli bir cihaz olan PET/CT (renkli tomografi) cihazı ise Giresunlulara taahhüdümüzdür” dedi.

Böylece Fiziki inşası tamamlanan ve tıbbi cihaz kurulum ve montajları devam eden Giresun 350 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi kanser tedavisi noktasında Giresunlu kanser hastalarına büyük kolaylık sağlayacak. Hastanenin açılmasıyla birlikte kanser tedavisi gören hastalar radyoterapi için başka ile gitmek zorunda kalmayacak.

AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, şu anda Karadeniz Bölgesi’nde sadece Samsun 19 Mayıs Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Rize Recep Tayyip Erdoğan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulunan PET/CT (renkli tomografi) cihazını Giresun’a da kazandıracaklarını açıkladı. “Kanser hastalarının takip ve tetkikleri için önemli olan PET/CT cihazı Giresun’a taahhüdümüzdür” diyen Milletvekili Kadir Aydın, “bizim için bu cihaz da olmazsa olmazımızdır” ifadelerini kullandı. Aydın, “Bu cihazın Giresun’a gelmesi demek bölge açısından da Giresun’un bir merkez olması anlamına geliyor” dedi. Milletvekili Aydın, yeni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin kısa zamanda sağlık hizmeti vermeye başlayacağını, mevcut Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Hastanesinin ise taşınma işlemenin ardından 200 yataklı bir hastane olarak dizayn edileceğini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.