SON DAKİKA!

GİRESUN MİLLETVEKİLİ SABRİ ÖZTÜRK 15 YAŞ KUTLAMASI

Giresun Milletvekili Avukat Sabri Öztürk, AK Parti’nin 15. kuruluş yıldönümünü yayınladığı bir mesaj ile kutladı

AK Parti Giresun Milletvekili Avukat Sabri Öztürk, millete hizmet etmenin boyunlarının borcu olduğunu ifade etti. Öztürk, AK Parti’nin 15’inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Avukat Sabri Öztürk, “AK Parti; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada, gazi ve necip Milletinin gönlündeki yerini artırarak, hizmet yolunda çalışmalarına devam edecektir. 15 Temmuz gecesinde, FETÖ’nün hain darbe girişiminde Çanakkale ruhuyla hareket ederek, seçilmiş ilk Cumhurbaşkanına, Başkomutanına, Milli İradesine ve Ülkesine sahip çıkarak hem asil ve hem de asıl olduğunu bir kez daha tüm dünyaya göstermiş olan Milletimize hizmet etmek, boynumuzun borcudur. Çünkü biz bu Milletin hizmetkarıyız” dedi.
Milletvekili Sabri Öztürk, AK parti olarak, Şeyh Edebali’nin “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” sözünü kendilerine şiar edinerek çalıştıklarını belirterek, “İnsanın olmadığı yerde devletin de bir anlamı olmayacağı inancı ile hizmet ediyoruz. Biz can almayı değil, can vermeyi, katkı sağlamayı düstur edinen, sadece insanları değil, toprağı, gökyüzünü, ağaçları hasılı dünyadaki tüm varlıkları Allah’ın bir lütfu olarak gören bir medeniyetin mensuplarıyız. Temeline kişi hak ve hürriyetlerini koyan AK Parti, demokrasi tarihimize altın harflerle ismini kazımıştır. Yaptığı reformlarla, birilerinin hayal bile edemediklerini, durmak bitmek bilmeyen enerjiye sahip teşkilatları ve çalışanları ile hayata geçirilmiştir” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ MİLLETİN PARTİSİDİR”
AK Parti dış güçlerin ve lobilerin emriyle değil bizzat Milletinden gelen talepleri yerine getirmiş, bu minvalde kanunlar yapmıştır” diyen Milletvekili Avukat Sabri Öztürk şunları kaydetti;
“Adalet ve Kalkınma noktasında Milletinin vicdanına danışarak bu toprağın evladı olmaya çalışan yerli ve milli bir siyasi partidir. AK Parti bir siyasi parti olarak; Cumhuriyet tarihinde eşine az rastlanır şekilde bir başarıyla, her seçimde oy oranını arttırmış, 4. Kez tek başına iktidar olmayı başarmıştır. Kurulduğu günden bu güne kendisini millete adamış, her türden fikir ve düşüncelere açık, inançlı, kararlı, yüksek ahlaklı ve sağlam karakterli Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Ak Kadrolarıyla ülkemizde hayal bile edilemeyen yeniliklere ve reformlara imzalar atmış, Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım liderliğinde atmaya devam etmektedir. Parti içi demokrasi, millet iradesine saygınlık, siyasi etik ve erdem anlamında Türk siyasi hayatı ve demokrasisine yüksek değerler katmış, Milletin ta kendisi olmuştur. AK Parti, Erdemliler hareketi olarak başlamış, adaletin ve kalkınmanın, demokratik ve eşitlikçi duruşun, toplumun her kesiminden katılımın ve özgürlüklerin temelinde millete hizmet aşkıyla kurulmuş, varlığını bu sağlam temel üzerine inşa etmiş kurumsal bir partidir. Kurulduğu günden bugüne kadar birçok darbe girişimi ve parti kapatma tehditleri ile karşı karşıya kalmış ancak çizgisinden bir santim sapmamıştır. Gücünü Milletten aldığını ispatlamış, hiçbir vesayet ve tahakkümü kabul etmemiştir.”

Milletvekili Avukat Sabri Öztürk açıklamasının sonunda; “AK Parti, Milletin partisi olma yolundan hiç bir zaman ayrılmadan aynı sevda ve kararlılıkla aziz milletimize hizmet etmeyi sürdüreceğinden kimsenin şüphesi olmasın. ‘Her şey Türkiye için’ diye çıkılan bu yolda, ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyan partimizin tüm değerli mensuplarını kutluyor. Bu duygu ve düşüncelerle, partimizin 15’inci kuruluş yılının ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.