SON DAKİKA!

Giresun Müftüsü 2. Oldu

Giresun Siyerde ikinci oldu.


 

Giresun Müftüsü Necati Akkus Kutlu Dogum Haftasi etkinlikleri kapsaminda Samsun 19 Mayis Üniversitesi Ilahiyat Fakültesi tarafindan Din Görevlileri arasinda bilgi yarismasi düzenlendigini açikladi. Müftü Akkus bu yarismanin bu yil ikinci kez düzenlendigini ve bu yilin konusunun siyer oldugunu ifade etti. Necati Akkus, Pazar günü yapilan Kutlu Dogum Haftasi etkinlikleri kapsaminda, Samsun, Ordu, Sinop ve Giresun illerinden 250 din görevlisinin katildigini belirten Müftü Necati Akkus Giresun Merkez Kur’ân kursu Hocasi Esma Aydin ikinci oldugun kaydettiGiresun’da Kutlu Dogum Haftasi etkinlikleri Programi Açiklandi.

Kutlu Dogum Etkinlikleri kapsaminda birçok etkinlik düzenleyeceklerini dile getiren Müftü Akkus “14 Nisan Persembe günü Atapark ve Gazi Caddesinde gül dagitimi, Müftülük Konferans Salonu’nda bayanlara Icazet merasimi yapilacak.15 Nisan Cuma günü Atapark’ta kan bagis kampanyasi düzenleyecek ve Giresun .Üniversitesinde Meâl dagitimi, Haci Miktad Camisinde Hatim merasimi düzenlenecek ve Ahmet Yesevi Camisinde ise Kutlu Dogum pilavi dagitilacak.17 Nisan Pazar Günü 19 Eylül Kapali Spor Salonu’nda konferans düzenlenecek ve yardim kampanyasi açilacak” dedi.

 

Merhametini Kaybeden Insanligini Kaybeder

 

Giresun Müftüsü Necati Akkus Kutlu Dogum Haftasi münasebetiyle Diyanet Isleri Baskan Yardimcisi Prof.Dr. Hasan Kamil Yilmaz tarafindan ’Hz. Peygamber ve Merhamet Egitimi’ konulu konferansa Giresun halkini davet ediyoruz. 17 Nisan Pazar Günü 19 Eylül Kapali Spor Salonu’nda Diyanet Isleri Baskanligi Din Hizmetleri genel Müdürü Dr. Yasar Yigit’de konusma yapacagini ifade eden Müftü Akkus”  Belki de o zaman özledigimiz gibi yaslilar yaslilik vakariyla onurlandirilacak, çocuklar sevgi irmaklariyla sulanip dallanip, budaklanarak rengârenk çiçek verip meyveye duracak.  Iste o zaman es-dost bayramlasmayi, tebriklesmeyi bir daha kendi tadinda tadacak. “Bayram o bayram” olacak. Suya hasret, serha serha yarilmis kurak topraklarin yesermek ve üzerinde yasayanlara huzur vermek istiyakiyla, gökten rahmet bekleyen kavrulmus çöller misali böylesi huzur ve sükûn yüklü cennet bayramlarin hasretiyle avuçlarimiz semada, dudaklarimiz kipir-kipir duada, gözlerimiz lahuti ufuklarda öylece beklemekteyiz” seklinde konustu.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.