Uncategorized

Giresun Nere? Tanzanya Nere?

 

Bu idealler dogrultusunda dernegimiz daha önceki bir tarihte de, Mehmet Selim Kitapçi baskanliginda eski Valimiz sayin Mustafa Taskesen ve Milletvekilimiz Sayin Nurettin Canikli’nin de katildigi, 12 Kisilik Giresunlu  Is Adami ve Yatirimci Heyetiyle, Güney Afrika’nin Johannesburg ve Cape Town Sehirlerini Kapsayan 4 Günlük Bir Is Gezisi Düzenlemisti.

 

Bu kez yine dernegimiz bünyesinde olusturulan, Murat Atar baskanliginda ki genç girisimciler komisyonumuz, Afrika pazarini incelemek ve temaslarda bulunmak amaciyla 22-29 eylül 2010 tarihleri arasinda Tanzanya’ya is gezisi düzenledi.  Öncelikli olarak istanbul’da konfederasyonumuz Tuskon’u ziyaret eden genç girisimci arkadaslarimiz, gerekli bilgi ve talimatlari edinerek Tanzanya ya hareket ettiler. Baskent Dar es salam’da gönüllü türk kuruluslari tarafindan karsilanan komisyon üyelerimiz, ülkenin ileri gelen is adamlari ile ticaret  ve üretim konularinda temaslarda bulundular. Tanzanya Türk Büyükelçisini ziyaret edip Türkiye ve Tanzanyanin ikili iliskileri hakkinda bilgi edindiler Burada ki ziyaretlerinin ardindan Zanzibar’a geçen genç üyelerimiz burada da gerekli görüsmeleri yaptiktan sonra ülkenin turistik yerlerini de ziyaret ederek yurdumuza geri döndüler.

 

 

 

Is gezisinden, istedikleri ölçüde istifade ettiklerini belirten komisyon üyelerimiz, gezi sonrasi belirttikleri pozitif düsünceleriyle de yapmis oldugumuz organizasyonlarin isabetliligini ortaya koymuslardir.

Dernegimiz Gishad misyonuna uygun faaliyetlerini yineleyerek Giresunlu is adamlarimiza örnek olmaya devam edecektir. Bu tür is gezilerinin kamu kuruluslari ve diger sivil toplum örgütleri tarafindan da düzenlenmesi Giresun’umuz adina temennimizdir..

 

Saygilarimla;

Mehmet Selim KITAPÇI
GISHAD
Yönetim Kurulu Baskani

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.