SON DAKİKA!

GİRESUN ORDU BİRLEŞMESİ AKILLARA ZARAR BİR PROJE

Son günlerde tartışma konusu olun Ordu ve Giresun illerinin birleşerek büyükşehir olması tartışmalarını değerlendiren Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, iki ilin birleşmesine karşı olduğunu söyledi.

Giresun Belediyesi Şubat ayı ikinci Meclis Toplantısı’nda gündem dışı konuşan Başkan Aksu, “İlçe olmaktan il isteyeni duydum da, il olmaktan ilçe olmak isteyeni ilk defa duyuyorum. Türkiye’de başka örneği yoktur sanırım. Oldu olacak şehrimizin bir bölümünü Ordu’ya diğer bölümünü de Trabzon’a bağlayalım. Bütün faaliyetlerimizi oralarda gerçekleştirelim. Giresun’a bir şeyin gelmesine gerek yok. Bizi Ordu’ya bağlama içerisinde olan bir anlayış var. Bunu da hayretler içerisinde izliyoruz. Arkadaşlarımız imza atmış ve adını da koymuşlar ‘Canik’ diye. Ben böyle bir şey görmedim. Gören varsa da söylesin. Mevcut iktidar döneminde kapanan 30’a yakın fabrikalarımız çalışıyor olsaydı Giresun ilide  Büyükşehir olmaya aday bir şehirdi” dedi.

“Bizim kimsenin büyükşehrine ihtiyacımız yok” diyen Aksu “Onurumuzla, şerefimizle, şehrimizle Giresunlu olmaktan onur duyuyoruz. İlçe olmayı ret ediyoruz. Bizim Giresun’u büyültme yollarını bulmamız lazım bıraksınlar böyle işleri. Sayın Başbakan zaten bu konunun cevabını vermiş arkadaşlara. Sayın Başbakan’ın ufkunun ne kadar geniş ama arkadaşlarımızın da ufkunun ne kadar dar olduğunu bu olayda görmüş olduk” ifadelerini kullandı.

1 Yorum

  1. İbrahim CEBECİ

    Sn Başkanım ağzınıza sağlık.Anlamak mümkün değil ama bu nasıl bir zihniyettir.Pes doğrusu. Bütün siyasiler kendi şehirlerine birşeyler kazandırmak için uğraşırken bizinkiler kazandırmayı bıraktık mevcutları korumaktan aciz durumdalar.Birde utanmadan sıkılmadan İnşallah Giresun köy olur diye de dua ediyorlar.Yazıklar olsun diyorum.Giresun her zaman bizim Giresunumuz olacaktır.Giresundan intikam alma hayalinde olanlar hiç bir zaman başarılı olamayacaklardır.Bütün Giresunluların Şehrimize sahip çıkma zamanı gelmiş hatta geçmiştir.Lütfen uyanık olalım.Bu projenin içinde bulunan herkesi Allah İslah etsin diyorum. Saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.