SON DAKİKA!

Giresun Sağlık Tesisleri İçin Ankara Çıkarması

AK Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk ve Sabri Öztürk ile Giresun Valisi Enver Ünlü, AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı ve İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Bal’dan oluşan heyet, Giresun’un sağlık alanındaki yatırım ve taleplerini değerlendirmek üzere, Sağlık Bakanlığı’nda Bakan Yardımcısı Halil Eldemir‘le bir araya geldi.

Ziyarete ilişkin bir açıklama yapan Giresun Milletvekili Cemal Öztürk;’Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir’le yaptığımız görüşmeler neticesinde, ilimizin sağlık hizmetleriyle ilgili talepleri karşılanacaktır. Bu kapsamda, Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi önümüzdeki günlerde afiliasyon kapsamından çıkarılıyor. İlimiz Aksu Mahallesinde yapımı tamamlanan yeni Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Giresun Üniversitesi ile Sağlık Bakanlığı arasında 2021 yılının ilk aylarında imzalanacak afiliasyon protokolü kapsamında hizmet vermeye başlıyor. Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi, gerekli tadilat çalışmalarının yapılmasıyla beraber, 2. basamak Devlet Hastanesi olarak sağlık hizmet sunumuna devam edecek. Yeni Eğitim ve Araştırma Hastanesi ise en kapsamlı olan 3. basamak hastane olarak hemşehrilerimize sağlık hizmet sunumu sağlayacak. 30 Aralık’ta çekilecek olan Devlet Hizmet Yükümlülüğü (DHY) Kurası kapsamında, ilimizde acil ihtiyaç duyulan uzmanlık alanları kuraya dahil edilecek. Bu taleplere ilave olarak, ilimiz genelinde hizmet veren hastanelerimizde eksiliği hissedilen tıbbi araç gereç ve ekipmanların temini sağlanacak. İlçelerimizin sağlık hizmetleriyle ilgili talepleri karşılanacak’dedi.

Giresun’un sağlık alanındaki ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanması için çalıştıklarını ifade eden Cemal Öztürk;’Hemşehrilerimizin sağlık alanındaki ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanması noktasında çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yeni Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ilimizin sağlık alanında katma değerini yükseltecektir. Altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Sağlık alanında hayata geçireceğimiz yeni yatırım ve projelerimizle birlikte hemşehrilerimize en iyi hizmeti sunacağız’dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.