GÜNCEL

GİRESUN SAHİLİ DALGALARA ESİR OLDU

Giresun’da dev dalgalar nedeniyle sahilde bulunan bazı iş yerleri hasar gördü, balıkçılara ait 2 kayık battı, 3 kayık da denize sürüklenerek kayboldu.

Sabaha karşı şiddetini artıran boyu 6 metreyi bulan dalgalar sonucu Sahil dolgu alanında bulunan Cumhuriyet Parkı’ndaki iş yekleri zarar gördü.

Cumhuriyet parkını taşlarla dolduran dalgalar iki cafede de maddi zarara neden oldu.

Cumhuriyet Parkında işletmeci olarak faaliyet gösteren Tansu Özbay, dalgalar nedeniyle masa ve sandalyelerin yarısının denize gittiğini belirterek şunları söyledi: ” Gece geç saatlerde dalgalar etkisini artmaya başladı. İş yerimizde sağlam bir şeyimiz kalmadı. Giresun Valiliği’ne ve belediyeye bilgi verildi. Yetkililerden destek bekliyoruz. İtfaiye geldi suyu boşaltmaya çalışıyor. 3 yıl önce aynı olay kısmen olmuştu ve biz de önlem amaçlı istinat duvarı yaptık. O duvar olmasaydı şu an cafe yerinde olmayacaktı.

sahilkayikbatmahaberi

2 KAYIK BATTI, 3 KAYIK KAYBOLDU

Görele ilçesinde ise kıyı balıkçılarına ait 2 kayık battı, 3 kayık da denize sürüklenerek kayboldu. Görele Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Recep Aycı, olayda can kaybı olmadığını ancak büyük bir mağduriyet yaşadıklarını ifade ederek, “5 teknemizi kıyıya çekerek kurtarabildik. Barınakta bulunan kulübelerde maddi hasar oluştu, içinde bulunan eşyalar da kullanılamaz hale geldi.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.