Uncategorized

Giresun-Sivas Karayolu Kardan Kapali

Giresun da kar yagisi il ve ilçelerin köylerle olan baglantisi kesildi. Kar nedeniyle Giresun-Sivas arasinda ulasim kesilirken, 332 köy yolunun da ulasima kapandigi belirtildi.

 

Il Özel Idaresi müdürlüklerine bagli ekiplerin, merkez ilçede 39, Alucra da 5, Bulancak ta 45, Çanakçida 9, Derelide 25, Dogankent te 9, Espiye de 20, Eynesil de 9, Görele de 41, Cüce de 13, Kesap ta 33, Piraziz de 14, Tirebolu da 44 ve Yaglidere de 16 olmak üzere toplam 332 köy yolunu ulasima açma çalismalarini sürdürdügü bildirildi. Giresun un iç kesimindeki Sebinkarahisar, Alucra, Çamoluk ilçeleri ve Sivas ile baglantisini saglayan karayolunun 2 bin 220 rakimdaki Egribel geçidinde 3 gündür ulasim saglanamiyor.

Karayollari 104.Giresun Sube Müdürlügü nde görevli sef Hasan Güney, kar kalinliginin yer yer 2 metreye ulastigi bölgede, kar yagisi ve tipinin sona ermesiyle sabah saatlerinde ekiplerin yolun ulasima açilmasi için çalismalara basladigini belirtti. Giresun un ilçeleri arasinda kar yagisinin en yogun yasandigi Görele ilçesinde ise kar kalinliginin 80 santimetreye, yüksek kesimlerde ise 2 metreye ulastigi ögrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.