SON DAKİKA!

Giresun Şoförler Odasından Cumhurbaşkanına Çağrı

Halen devam Korona (Covit-19) pandemisi nedeniyle büyük zorluklar yaşayan Şoförler ve Otomobil ile geçimini sağlayan esnaf yaşanan maddi krizler nedeniyle odaları vasıtasıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a geçinemiyoruz çağrısı yaptı.

Giresun Şoförler ve Otomobilciler Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeltik imzası ile yayımlanan basın bülteni; İlimizde; pandemi sürecinden en derin etkilenen kesim maalesef şoför esnaflarımız olmuştur. Başta öğrenci servisleri, ticari taksi, köy ve ilçelerimize çalışan minibüsçüler ile şehir içinde toplu taşıma yapan D plakalı dolmuşçularımız pandeminin sebep olduğu işsizlik nedeni ile ailelerinin geçimini sağlayamaz hale gelmişlerdir. Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız, milletvekillerimiz, valimiz ve belediye başkanımızdan esnafımızın acil talep ve beklentileri şunlardır; Esnaf Kredi Kefalet Kooperatiflerinden çekilmiş olunan kredilerin haricinde esnaflarımıza faizsiz 100 Bin liraya kadar 1 yıl ötelemeli destek sağlanması, yine esnaflarımıza %40 indirimli mazot ve akaryakıt desteği sağlanması, trafik sigortası ve kaskoların fiyatları ile ilgili indirim uygulanması, esnafımızın kamu bankalarından çektiği kredilerin faiz uygulanmadan 1 yıl ötelenmesi gibi birçok konuda bugüne kadar esnafımıza desteklerini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımızdan ve hükümetimizden esnaflarımız çok acil müjdeler beklemektedir. Aksi takdirde esnafımız can çekişmektedir. Esnaflarımızla her zaman iç içe olan sorun ve sıkıntılarını yakinen bilen ve her zaman desteğini esirgemeyeceğini bildiğimiz Giresun Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu’ndan, ilimiz içerisinde toplu taşıma hizmeti yapan esnaflarımıza yönelik 1 yıl işgaliye ücreti alınmaması, ülkemizde diğer belediyelerin uygulamaya koyduğu gibi servis, taksi, minibüs ve dolmuşçu esnaflarımıza mazot ve akaryakıt desteği yapılması ile esnafımızın içinde bulunduğu durumun ve mağduriyetin giderilmesine bir nebze de olsa vesile olacağı düşüncesindeyiz.
Hepimizin, tüm esnaflarımızın ve ülkemizin pandemi sürecini en kısa zamanda atlatmasını güzel ve sağlıklı günlerin biran evvel geri gelmesini diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.