SON DAKİKA!

GİRESUN TERÖRE KARŞI TEK VUCÜT

Giresun’da ‘Teröre karşı birlik yürüyüşü’ yapıldı

Giresun’da, CHP’li Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun öncülüğünde düzenlenen, ‘Teröre karşı birlik yürüyüşü’ binlerce kişinin katılımıyla yapıldı.

Etkinlikte konuşan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, tüm siyasi partilerin temsilcilerinin katıldığı yürüyüşün anlamlı olduğuna işaret etti, “Hangi görüşte olursak olalım dara düştüğümüzde birbirimize sarılacağız. Bu birlikteliğin tüm ülkemizde olmasını diliyorum” dedi.

12034311_10153922632288956_6313788415014044087_o

TÜM PARTİLİLER YAN YANA YÜRÜDÜ

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun dün diğer partilerin il başkanları ile biraraya gelerek yapılacağını duyurduğu, ‘Teröre karşı birlik yürüyüşü’ için Debboy mevkiinde binlerce kişi toplandı. Kalabalık grup, belediye bandosunun çaldığı marşlar eşliğinde ellerinde Türk bayrakları, Atatürk posterleri ve başlarında kalpaklarla Gazi Caddesi’nden Atatürk Meydanı’na yürüdü. Giresun’un CHP’li Belediye Başkanı Kerim Aksu, CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Ak Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Ak Parti, CHP, MHP, BBP il başkanları, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları, sendika üyeleri, avukatlar ve vatandaşlar saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı’nı okudu.

kerimaksumiting

DARA DÜŞTÜĞÜMÜZDE BİR BİRİMİZE SARILACAĞIZ.

Daha sonra milletvekilleri, belediye başkanları ve sivil toplum kuruluş temsilcileriyle biraraya gelen Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, kalabalığa hitap etti ve şunları söyledi:

‘Bugün burada çok güzel bir tablo var. Biz ülkemizi böyle istiyoruz. Biz ülkemizi Ak Parti, CHP, MHP, sivil toplum kuruluşları, hep birlikte yönetmek istiyoruz. Bu ülke bizim. Bu ülkede, hangi görüşte olursak olalım dara düştüğümüzde birbirimize sarılacağız. Bugün Giresun’da her siyasi partinin temsilcisi burada. Burada siyaset yok, ülke var. Ülkemiz için gerektiğinde şehit olan, gönüllü alaylar çıkaran bir iliz. Bu tepkimize kimsenin kayıtsız kalmadığını görüyoruz. Bu birlikteliğin tüm ülkemizde olmasını diliyorum. Bundan başka şansımızın olmadığını biliyorum. Hepimizin yolu açık olsun. Teröre lanet olsun.

981183_10153922634623956_2615938952455293313_o

Konuşmanın ardından yürüyüşe katılanlara belediye personellerince hoşaf ve ekmek dağıtıldı.

Bu arada Giresun Belediyesi’nce 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 101. yıldönümü nedeniyle Atatürk Meydanı’na kurulan Çanakkale Şehitliği, ay yıldızlı maket ve Çanakkale Savaşı’nı anlatan sergi de büyük ilgi çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.