Uncategorized

Giresun Tiyatro Grubu Ankara da

51 yerli, 7 yabanci olmak üzere 58 tiyatro grubunun katildigi, 5. Uluslarasi Ankara Tiyatro Festivalinin 26 Kasim 2010-6 Aralik 2010 tarihleri arasinda yapilacagi ve festivale Giresun Gençlik Merkezi Tiyatro Toplulugu nun Insan Dükkani isimli 2 perdelik oyununun 30 Kasim 2010 sali günü saat 20. 00 de Yenimahalle Belediyesinin Dört Mevsim Tiyatro Salonunda Ankarali tiyatroseverlere gösterilecek.
 
Kültür ve Turizm Bakanligi, Devlet Tiyatrolari Genel Müdürlügü ve Toplumsal Arastirmalar Kültür ve Sanat Için Vakif sponsorlugunda düzenlenecek festivalde, yönetmenligini Ersin Özdemir in yaptigi, Murat Can Kibiroglu nun yazdigi, Adem Karakuz, Ersin Özdemir, Funda Hotmanoglu, Ömer Fatih Hos, Kerim Ogurlu, Ferit Küçük, Derya Sariyildiz, Tolga Özkundakçi, Hayat Gedük, Gizem Kara, Kübra Tapa ve Evren Yesil in oynadigi Insan Dükkani isimli eserde, yasam, zaman, an, kader olgulari üzerinden kaybetmis insan hikayeleri anlatiliyor ve bu konudaki insan duruslar üzerine dikkat çekiliyor.
 
Tiyatro oyuncularindan, Tolga Özkundakçi, Karadeniz Bölgesinden festivale katilan tek ekip olduklarini, oyunu izleyecek olan Giresunlularin kültür ve sanattaki yerimiz için gurur duyacaklarini söyleyerek, Ankara daki Giresunlularin tiyatroya gelerek oyunlarini izlemelerini istedi. 
 
7 yas ve üzeri seyircinn izleyebilecegi Insan Dükkani eseri için biler almak isteyen Ankarali ve Giresunlu tiyatroseverlerin, 10 TL karsiliginda www.mybilet.com adresinden bilet temin edebilecekleri bildirildi.


Her türlü bilgi edinme için ise www.taksav.org sitesi ziyaret edilebilir.
 
Mehmet ÜÇÜNCÜ-ANKARA

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.