SON DAKİKA!
turizmcalistayikerimaksu

GİRESUN TURİZM YETERLİLİK ÇALIŞTAYI YAPILDI

Karadeniz Turizm Ağı Geliştirme Projesi kapsamında “Etik ve Yeterlilik Prensipleri Çalıştayı” Giresun’da yapıldı

turizmcalistayi2012

Giresun’un Keşap İlçesinde yeni açılan Amazon Aretias otelde yapılan çalıştayda konuşan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Karadeniz gibi Türkiye’nin en güzel doğasına sahip bir coğrafyada yaşadıklarını hatırlattı.

Aksu, “Bir çok kültürü ve yaşam biçimini bir arada barındıran bu eşsiz bölge; denizi, yaylası ve kültürü ile de sonsuz bir turizm çeşitliliği sunmaktadır. Ancak bu imkanların bir çoğu keşfedilememiş durumdadır. Bazı turizm değerleri de turizm için hazır hale getirilememiştir. Giderek gelişen turizm hareketliliği içerisinde turizm planlama çalışmaları da bölgede giderek hızlanmaktadır. Ancak, turizm için bir olmazsa olmazımız daha vardır. O da ‘işbirliği’dir. Dünyanın en uzun caddesi olarak anılan,

çizgisel, uzun, tek bir kent denilen Karadeniz Bölgesinde bu kadar yakın turizm alanlarını ülke sınırı varmış gibi birbirinden kopuk tanıtma ve paylaşmanın bölgemiz için bir kazanımı yoktur. Karadeniz Bölgesi’ndeki tüm turizm değerlerimiz ile bir toplam Karadeniz değeri oluşturmak ve bu değer ile birlikte işbirliği içinde bölgemizi tanıtmak için hepimiz elimizden geleni yapmalıyız” dedi.

Aksu birlik ve beraberlik ruhunu turizmi canlandırmak ve sürekli kılmak için Samsun Büyükşehir, Ordu ve Amasya Belediyeleri ile kurulan Karadeniz Turizm Ağı’nı geliştirmek ve büyütmek istediklerini ifade etti.

hakanadanirturizmcalistayi

Proje Koordinatörü Hakan Adanır proje hakkında bilgiler verdikten sonra TURSAB Kurucu üyesi Yusuf Yazıcı da bir konuşma yaparak “Yapılan projenin bölgelere bir ses getireceğini düşünüyorum. Turist sevgi ister, beğenilmek ister, saygı ister. Bunlara dikkat etmemiz gerekir. Bir otelin havuzu var ama suyu yoksa bu söylenmeli, bu çok önemli” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.