SON DAKİKA!

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ 9. YAŞINI KUTLUYOR

Giresun Üniversitesi’nin (GRÜ) 9. kuruluş yılı düzenlenen törenle kutlandı.

Güre Yerleşkesi Rektörlük Salonu’nda gerçekleştirilen programda, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Daha sonra akademisyen ve öğrenciler tarafından müzik dinletisi sunuldu.

GRÜ Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, yaptığı konuşmada, 9 yıl önce kurulan genç bir üniversitede bulunduklarını söyledi.

Üniversitenin kurulduğu günden bugüne Giresun’un en önemli kurumu haline geldiğini ifade eden Giresun Üniversitesi Rektörü Prf. Dr. Aygün Attar, “Giresun Üniversitesi adeta parlayan bir yıldız haline gelmiş ve ‘kuzeyin parlayan yıldızı’ ifadesi ile bu başarısını sloganlaştırmıştır. Göreve geldiğimiz 28 Mart 2012 tarihinden bugüne kadar geçen sürede çok büyüdük ve geliştik. Giresun Üniversitesi 2006 yılında kuruldu. 2007 yılından itibaren hızlı bir şekilde adım atmaya başladı” dedi.

2015’e uzanan zorlu ama aynı zamanda önemli süreçte Giresun Üniversitesi’nin hem kuruluşunun tamamladığını, hem de akademik ve bilimsel yeni bilimlerle donandığını anlatan Prf. Dr. Aygün Attar, bu süreçte büyük başarılara imza attıklarını dile getirdi.

GRÜ Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, üniversitenin kuruluşundan bu yana önemli ölçüde gelişme gösterdiğini belirterek, şunları kaydetti: “Akademik ve idari personel sayılarımızla 2 kat daha fazla artışla büyük bir aile olduk. 2007 yılında bir profesörümüz vardı ve o bendim. Bugün ise Allah’a şükürler olsun ki Giresun Üniversitesin de profesör sayısı 30’a yaklaştı ve öğrenci sayısında da 26 bine ulaştık. Bu 4 bin 500 mezuniyetten sonraki rakam. 2014 – 2015 öğretim yılına baktığımız zaman ise 524 uluslararası öğrenci aldık.” diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmanın ardından profesör, doçent ve doktor unvanı alan akademisyenlere cübbe giydirildi.

Etkinliğe Giresun Valisi Hasan Karahan,  Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İlçe Kaymakamları, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile akademisyen ve öğrenciler katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.