SON DAKİKA!

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ AFİKİLASYON ANLAŞMASINI İMZALADI

Giresun Üniversitesi ile Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu arasındaki afiliasyon protokolü Çankaya Köşkü’nde Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin makamında imzalandı.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Prof. Dr. Alper Cihan ve Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun tarafından imzalanan ortak kullanım protokolü kapsamında artık, Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi ortak sağlık hizmeti sunacak.

İmza töreninde, AK Parti Giresun milletvekilleri Sabri Öztürk ve Cemal Öztürk ile Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, AK Parti Giresun Merkez İlçe Başkanı Bahadır Akar, Sağlık İl Müdürü Dr. Ahmet Bal ve Giresun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekteri Dr. Hasan Arslantürk de hazır bulundu.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, “En alt gelir seviyesinde bulunan vatandaşımız dahi çok yüksek standartta bir sağlık hizmetini elde edebiliyor. Milletimiz en iyisini hak ediyor, biz de en iyisini vermeye çalışacağız.” dedi.

Söz konusu protokolün, Giresun için son derece önemli olduğunu belirten Nurettin Canikli, böylece Giresun Tıp Fakültesi öğrencilerinin de en ideal şekilde yetişmelerinin alt yapısının oluşturulacağını söyledi.

Giresun’da ve bölgede yaşayan vatandaşların, gelecek dönemlerde Giresun Tıp Fakültesinin bilimsel ve teknik alanda ortaya çıkaracağı performanstan yararlanacağına inandıklarını dile getiren Nurettin Canikli, bu kapsamda bütün alanlarda hizmet verileceğini, ancak onkoloji ve hematoloji alanlarında hizmeti en üst seviyeye çıkarmayı hedeflediklerini vurguladı. Bu noktada yapılması gereken ne varsa, hiçbir şeyden kaçınmadan yapacaklarının altını çizen Nurettin Canikli, Sağlık Bakanlığının katkılarını da beklediklerini kaydetti.

Türkiye’de sağlık konusunda önemli reformlar yapıldığına değinen Nurettin Canikli, hizmetlerin kalitesinin büyük ölçüde arttığını belirtti. Birçok ülkenin Türkiye’nin sağlık alanındaki dönüşümünden faydalanmak için talepte bulunduğuna dikkati çeken Nurettin Canikli, “14-15 yıl önce Türkiye’de minimum standartta dahi sağlık hizmeti verildiğini söylemek mümkün değil. Bugün en alt gelir seviyesinde bulunan vatandaşımız dahi çok yüksek standartta bir sağlık hizmetini elde edebiliyor. Milletimiz en iyisini hak ediyor, biz de en iyisini vermeye çalışacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.