SON DAKİKA!

Giresun Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretime Başlıyor

Giresun Üniversitesine bağlı Diş Hekimliği Fakültesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında (60) öğrenci alarak öğretim faaliyetlerine başlayacak.

Bilindiği gibi, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Genel Kurulu, 31 Mart 2021 tarihinde aldığı karar ile, Giresun Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültemize bağlı “Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi” adıyla faaliyet gösterecek uygulama hastanesinin açılışını onaylamıştı.

YÖK’ün öğrenci kontenjanlarının görüşüldüğü geçen haftaki Genel Kurul toplantısında da, Diş Hekimliği Fakültemizin öğrenci kontenjanı (60) olarak belirlendi.

Üniversitemizin Nizamiye Yerleşkesinde bulunan hizmet binasında yürütülecek eğitim öğretim ve klinik faaliyetleri için, bu binadaki onarım çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor.

Çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yılmaz Can, Diş Hekimliği Fakültemizin yeni eğitim öğretim yılında faaliyetlerine başlaması adına yoğun bir mesai harcadıklarını dile getirerek, ayrıca şu değerlendirmelerde bulundu:

“YÖK tarafından alınan iki önemli karar neticesinde Diş Hekimliği Fakültemiz 2021-2022 öğretim yılında hem eğitim öğretim, hem de klinik çalışmalara başlayabilecektir.

Bu bağlamda, Nizamiye Yerleşkemizde bulunan Fakülte binamızda fiziki şartların iyileştirilmesi adına ciddi bir çaba sarf etmekteyiz. İnşaat çalışmalarının gerçekleştirilmesinde maddi ve manevi katkılar sağlayan çok değerli hayırsever hemşerilerimize şükranlarımı arz ediyorum. Klinik uygulamaları için kullanılacak alanlarda gerçekleştirilen bu çalışmaları yıl sonundan önce tamamlamayı ve hasta kabulüne başlamayı planlıyoruz.

Bütçe imkanlarımız ölçüsünde klinik faaliyetlerde kullanılacak önemli cihazların teminini büyük ölçüde gerçekleştirdik. (21) adet öğrenci simülasyon cihazı, (25) ünit ve (1) merkezi sten cihazının kurulumunu yapıyoruz. Bu yıl içinde de ihtiyaç duyulacak cihazların alımına devam edeceğiz.

20 Ağustos 2015 tarihinde kurulan Fakültemizde, son bir yıl içinde göreve başlayan, (1) araştırma görevlisi, (6) Dr. Öğretim Üyesi ile birlikte (2) profesörümüz halen görev yapmaktadır. Atama işlemleri devam eden (2) Dr. Öğretim üyesi birlikte toplam (11) akademik personel görev yapacaktır. Akademik kadromuzu Üniversitemize tahsis edilen kadro ölçüsünde artırmaya devam edeceğiz.

Diş Hekimliği Fakültemizin ve Uygulama Hastanesinin şehrimize hayırlı olmasını diliyor; bu aşamaya gelmemizde desteklerini esirgemeyen başta Eski bakanlarımızdan İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli olmak üzere, ilimiz milletvekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın ve Sabri Öztürk’e, ayrıca Valimiz Enver Ünlü ve Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu’na teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.