SON DAKİKA!

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ GELENEKSEL SANATLAR SERGİSİ

Giresun Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Geleneksel Sanatlar Topluluğunun, Gençlik ve Spor Bakanlığı – Geleneksel Sanatlar Gençlerle Buluşuyor projesi kapsamında hazırladıkları “Geleneksel Sanatlar Sergisi” Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un katılımıyla açıldı.

Geleneksel Sanatlar Topluluğu Başkanı ve Proje Koordinatörü Musa Mert, geleneksel sanatlara dikkat çekebilmek adına bu projede yer aldıklarını belirterek, yoğun bir hazırlık döneminin ardından çok güzel eserlerin ortaya çıktığını söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen proje kapsamında ortaya çıkan eserleri meraklılarıyla buluşturacaklarını sergisinin açılışını yapıyor olmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Koordinatör Musa Mert, kendilerine destek veren Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun’a ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Giresun İl Müdürlüğüne teşekkür ederek sözlerini noktaladı.

Daha sonra söz alan Topluluk Akademik Danışmanı Arş. Gör. Faruk Narmanlı, projeye destek veren Giresun Üniversitesi Rektörü Prf. Dr. Coşkun ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne teşekkür ederken, projede yer alan öğrencileri de ortaya koyduklarını güzel çalışmalardan ötürü tebrik etti.

Giresun Üniversitesi Rektörü Prf. Dr. Cevdet Coşkun ise, Üniversitelerin en önemli işlevleri arasında, kültürel değerlerin korunmasına katkı sağlamayı da sayabileceklerini belirterek, gençleri geleneksel sanatlarla buluşturan “Geleneksel Sanatlar Gençlerle Buluşuyor” projesinde yer alanlara teşekkür etti.

İslami İlimler Fakültesi öğrencilerinin emek harcayarak bir birinden güzel eserler hazırladıklarını belirten Prf. Dr. Cevdet Coşkun konuşmalarının ardından, açılış kurdelesi kesildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.