SON DAKİKA!

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ HOCALIYI UNUTMADI

Giresun Üniversitesi öğrencileri, Azerbaycan Hocalı katliamının 21. yılını kınamak için bugün Atatürk Meydanı’nda bir program düzenledi.

Giresun Üniversitesi Türk Dünyası Araştırma Topluluğu tarafından düzenlenen programa, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Azerbaycan’dan katılan bazı milletvekilleri, Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Cinel, MHP İl Başkanı Dr. Orhan Erzurum, bazı sivil toplum örgütleri temsilcileri ve öğrenciler katıldı. Öğrenciler katliamı kınama adına bir dakika yerde yattı.

Programa katılan Giresun Üniversitesi Türk Dünyası Araştırma Topluluğu Başkanı Ömer Faruk Kocatepe, yaptığı konuşmada, “Bugün burada Giresun Üniversitesi öğrencileri olarak Hocalı katliamını kınamak için toplandık. İnancımız, kültürümüz, yolumuz, sevdamız bir. Azerbaycan’da akıtılan kan bizim kanımızdır. O kan o gün akmıştır ama hesabı bitmemiştir. Türk milleti yaşadıkça o kanın hesabı bir gün sorulacaktır” dedi.

Giresun Üniversitesi Rektörü Aygün Attar da yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Can, kardeş Azerbaycan’ın acısı yakın dönem Türk tarihinin bir kanlı sayfası bugün anılmaktadır. Bilimsel kimliğim ile söylüyorum bunun adı bir soykırımdır. Etnik ve dini kimlikleri nedeniyle Azerbaycan Türkleri katledilmiştir. Azerbaycan’ın bağımsızlığı için 1.600 Mehmetçik canından can vererek Azerbaycan’ın istikbali için şehit olmuştur. Mehmetçiği saygıyla anıyorum.” dedi.

1 Yorum

 1. AYTEKİN DEĞERLİ

  Hocalı’da Ermeniler Çocukları Ağaca Çivilediler,Hamile TÜRK Kadınlarınının Karnını Deşip Ceninleri Öldürdüler,İnsanları Diri Diri Yaktılar 1MİLYON Azeri Türkü yurtlarından sürgün edildi Hala Hepiniz Ermeni İseniz Hepiniz Kafatascı FAŞİSTSİNİZ
  Siz SOYSUZLAR…….. !
  Hrant İle Ermeni APO ile KÜRT Oldunuz

  Ama biz Hz.Peygamberin övgüsüne laik TÜRK Olduk
  NE MUTLU TÜRK-ÜM DİYENE
  TANRI TÜRK–Ü KORUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.