EĞİTİM

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ HOCALIYI UNUTMADI

Giresun Üniversitesi öğrencileri, Azerbaycan Hocalı katliamının 21. yılını kınamak için bugün Atatürk Meydanı’nda bir program düzenledi.

Giresun Üniversitesi Türk Dünyası Araştırma Topluluğu tarafından düzenlenen programa, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Azerbaycan’dan katılan bazı milletvekilleri, Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Cinel, MHP İl Başkanı Dr. Orhan Erzurum, bazı sivil toplum örgütleri temsilcileri ve öğrenciler katıldı. Öğrenciler katliamı kınama adına bir dakika yerde yattı.

Programa katılan Giresun Üniversitesi Türk Dünyası Araştırma Topluluğu Başkanı Ömer Faruk Kocatepe, yaptığı konuşmada, “Bugün burada Giresun Üniversitesi öğrencileri olarak Hocalı katliamını kınamak için toplandık. İnancımız, kültürümüz, yolumuz, sevdamız bir. Azerbaycan’da akıtılan kan bizim kanımızdır. O kan o gün akmıştır ama hesabı bitmemiştir. Türk milleti yaşadıkça o kanın hesabı bir gün sorulacaktır” dedi.

Giresun Üniversitesi Rektörü Aygün Attar da yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Can, kardeş Azerbaycan’ın acısı yakın dönem Türk tarihinin bir kanlı sayfası bugün anılmaktadır. Bilimsel kimliğim ile söylüyorum bunun adı bir soykırımdır. Etnik ve dini kimlikleri nedeniyle Azerbaycan Türkleri katledilmiştir. Azerbaycan’ın bağımsızlığı için 1.600 Mehmetçik canından can vererek Azerbaycan’ın istikbali için şehit olmuştur. Mehmetçiği saygıyla anıyorum.” dedi.

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.