SON DAKİKA!

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ OSMAN AĞA’YI FARKLI ANDI

Giresun Üniversitesi’nde Osman Ağa’yı Anma Etkinlikleri kapsamında “Milli Mücadelede Osman Ağa ve Giresun Uşakları” adlı panel düzenlendi.

Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen panele öğrenciler büyük ilgi gösterirken, Osman Ağa ailesi adına torunu Cem Ferudunoğlu’da programa katıldı.

Düzenlenen panelin açılış konuşmasını yapan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Giresun olarak, Osman Ağa gibi bir Milli Mücadele kahramanı adına yeterince etkinliklerin yapılamadığını söyledi.

Giresun Üniversitesi Rektörü Prf. Dr. Aygün Attar, “Giresun denildiğinde bizim de bir kahramanımız var dediğimiz bir şahsiyettir Osman Ağa. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Muhafız Alay komutanıdır Osman Ağa .Bana göre Osman Ağa; yüz akımız, büyük bir vatansever, onurlu bir mücadelenin timsalidir. Bir çok il kendisini tanıtım için marka ararken, Giresun’un buna ihtiyacı yoktur. Sadece Osman Ağa gibi bir kahraman için yapılan tanıtım ve çalışmaların yeterli olmadığını düşünüyorum” dedi.

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar’ın yaptığı konuşmanın ardından, Oturum Başkanlığı’nı Doç Dr. Yalçın Sarıkaya’nın yaptığı panelde panelist olarak Giresun Üniversitesi Öğretim Üyesi Yardımcı Doç. Dr. Sezai Balcı ve Öğretim Görevlisi Ahmet Gürsoy sunumlarını gerçekleştirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.