EĞİTİM

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ ŞEHİTLERİ ANDI

Giresun Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkanlığının organize ettiği Şehitlerimizi Anma ve Hüzün Gecesi Gazi Paşa Yerleşkesi Kapalı Spor Salonun da Şehit ve Gazi Aileleri, öğrencilerin katılımı ile gerçekleşti.

Rektör Prof. Dr. Aygün ATTAR ve Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mahir KADAKAL, Prof. Dr. Ahmet ERGİN’in de katıldığı programda hüzün ve coşku bir arada yaşandı.

Gecenin ilk konuşmacısı olan GRÜ Öğrenci Konsey Başkanı Metin KÖKSAL “Tarih 18 Marttı, tarih kahramanları yazdı. Bize ne söz düşer ne kelam. Çanakkale’de yiğitler birer aslan vesselam. Öğrenci Konsey Başkanı bütün arkadaşlarım adına hüzün gecemize şeref verdiğiniz için şükranlarımı sunarım” dedi

Öğrenci Konsey Başkanının ardından konuşma yapan Rektör Prof. Dr. ATTAR; “Bugün bizim duygularımızı ifade edecek yeterli kelimeler bulamayız, çünkü o günün şartlarında vatanını kurtarabilmek ve Çanakkale’yi geçilmez yapabilmek için dünya savaş tarihinde eşi benzeri olmayan bir kahramanlığı gerçekleştiren şehitlerimiz; kelamın en doğrusunu, sözün en hakikisini ve icraatın en gerçeğini yapmışlardır. O günden bugüne bizlere çok önemli bir tarihin hikâyesini bıkmadan usanmadan öğrenmek ve öğretmek görevi devredilmiştir. Her aileye şehit ailesi ve her askere şehit olma mertebesi nasip olmaz. Saygıyla eğilerek şehitlerimizin ruhunu selamlıyorum. Çünkü onlar burada bizlerle beraberler, ben öyle inanıyorum. Bugün bu programı gerçekleştirdik. Bu programı siz değerli şehit ailelerimizi hiçbir zaman unutmadığımızın, her zaman yanınızda olduğumuzun bir göstergesi olarak görüyorum. Hepinize saygı ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

sehitaileleri

Gecenin sonunda tüm şehit annelerine çiçek ve plaket takdim edilirken, hüzün ve acıları gözlerinden okunan şehit ailelerinin dik duruşları ve verdikleri mesajlar takdire şayandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.