SON DAKİKA!

GİRESUN ÜNİVERSİTESİN’DE ÇİFTE AÇILIŞ

Giresun Üniversitesinde 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı ve bu yıl 6.’sı düzenlenen KARASAM (Karadeniz Stratejik Araştırma ve Uygulama Merkezi), Karadeniz Uluslararası Sempozyumu Güre Yerleşkesi Rektörlük Konferans Salonunda düzenlenen törenle başladı.

Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesi Rektörlük Bahçesinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ve halkoyunu ekiplerinin gösterileriyle başlayan yeni akademik yıl ve sempozyum açılışı kutlama mesajlarının okunması ile devam etti.

Mesajların okunmasından sonra protokol konuşmalarına geçildi. Konuşmasının başında yeni akademik yılda eski ve yeni öğrencilerle Giresun Üniversitesi çatısı altında bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu belirterek akademik yılın hayırlı olmasını dileyen Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar da sempozyumla ilgili olarak, Hazar Havzasının nasıl bir coğrafyada nasıl bir stratejik öneme sahip olduğunu ortaya çıkarmak, bu stratejik önemden bölge ülkelerinin azami ölçüde faydalanmasının yollarını bilimsel açıdan ortaya dökmek için bilim insanlarını Giresun Üniversitesinde ağırlamaktan duyduğu mutluluğu kaydetti. Prf. Dr. Aygün Attar, “ Giresun Üniversitesi Uluslararasılaşma ilkesini böylesi bir sempozyumun 6.sını gerçekleştirerek ortaya koymuş, bu yolda emin adımlarla ilerlemektedir.” dedi.

Akademik yıl açılışı ve sempozyuma Giresun Valisi Hasan Karahan, Kazakistan Ankara Büyükelçisi Prof. Dr. Canseyit Tüymebayev, İstanbul Milletvekili Dr. İsmail Safi, Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Eldar Quliyev, Giresun Belediye Başkan Kerim Aksu, Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, bazı kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, bazı belediye başkanları, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, akademisyenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.