SON DAKİKA!

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ’NDE KEPLER HAVADA

Giresun Üniversitesi 2014-2015 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni dün Gazipaşa Yerleşkesinden başlayan yürüyüşle başladı.

Rektör Prof. Dr. Aygün Attar öncülüğündeki yürüyüş korteji Giresunluları selamladı.
Atatürk Meydanı’nda çelenk sunma, saygı duruşu ve istiklal marşıyla son bulan törende konuşan Rektör Attar, Giresun Üniversitesi’nin 9. Mezunlarını verdiğini söyledi.

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, “Her geçen gün büyüyen, artık kabuğunu kırmış olan dinamik ve kurumsallaşmış bir üniversite olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bakanlar Kurulu kararları yayınlanarak yeni kurulan; Turizm, Spor ve Denizcilik Fakültelerimiz bunun göstergesidir. İlimize ve Üniversitemize hayırlı olsun” dedi.

Giresun Üniversitesi Rektörü Prf. Dr. Aygün Attar, “Yeni kurulan Fakültelerimiz ve Yüksekokullarımıza bu yıl 18 yeni bölüme sıfırdan öğrenci alacağız ve daha da büyüyeceğiz. Bugün çok kalabalık bir kadroyla burada toplanmanın da ayrıca haklı gururunu yaşıyoruz. Birkaç yıl önce çok daha az kalabalıklarla bu törenleri gerçekleştiriyorduk. Son üç yılda ikiye üçe katlanan akademik-idari kadromuz ve 30 bine yaklaşan öğrenci sayımızla Türkiye’nin en hızlı büyüyen ve gelişen üniversiteleri arasında başı çekiyoruz. Bu gelişimde emek ve katkı veren tüm arkadaşlarıma, Giresun Halkı’na ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. “Hayata açılan bilgi limanı” olarak çıktığımız yolculuğumuzu “Kuzeyin Parlayan Yıldızı” olarak sürdürüyoruz. Bu kadar sevindirici gelişmelerin yanında üzücü haberler de canımızı yakıyor. Bundan bir ay kadar önce Alucra’da yatağında uyurken vefat eden öğrencimiz ve bugün çocuğunun mezuniyeti için ilimize gelen bir babanın vefatı bizi derinden üzmüştür. Kendilerine Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Tüm Giresun Üniversitesi ailesi olarak bu acıyı paylaşıyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.