SON DAKİKA!

GİRESUN ÜNİVERSİTESİNDE TARİHİ BİR GÜN

Giresun Üniversitesi’nde dün Birinci Onur Ödülleri programı düzenlendi.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’nin yoğun programı nedeniyle katılamadığı törene; UEFA Şeref Üyesi Şenes Erzik, Galatasaray Kulüp Başkanı Dursun Özbek, Yeşilgiresun Belediyespor Kulüp Başkanı Kerim Aksu, Giresunspor Kulüp Başkanı Mustafa Temel Bozbağ ve Spor Yorumcusu-Gazeteci Haldun Domaç ile Giresun Üniversitesi’nin sporcuları, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı. Törende Erzik, Özbek, Aksu, Bozbağ ve Domaç’a “Onur Ödülleri ve Teşekkür Plaketleri” takdim edildi.

BOZBAĞ, “SÜPER LİG GİRESUNSPOR’A ÇOK YAKIN”

Giresunspor Kulüp Başkanı Mustafa Temel Bozbağ, törende yaptığı konuşmada, “Burada bulunmaktan çok onurlu ve gururluyum. Bugüne kadar Giresunspor’un her kademesinde görev aldık. Bu memleket hepimize bir paye verdi. Bizimde bu şehre borcumuz var. Bu ödülü 15 tane yöneticimiz ve ailemiz adına alıyorum. Kapanacak denen kulüp herkese örnek gösterilen bir kulüp haline geldi. Giresunspor’un bugünlere gelmesinde büyük emekleri bulunan Milli Savunma Bakanımız Nurettin Canikli’ye teşekkür ediyorum. Giresun’un birlik beraberliğe ihtiyacı var. Ben başkan olduğumda Orduspor ve Samsunspor Süper Lig’deydi. Bugünkü durum ortada, biz 41 senelik hayalin peşinden koşmaya devam edeceğiz. Süper Lig Giresunspor’a çok yakın” ifadelerini kullandı.

AKSU, “BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUM”

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Yeşilgiresun Belediyespor’un Kulüp Başkanı Kerim Aksu, “Mütevazi bütçelerle Basketbol Süper Ligi’nde mücadele ediyoruz. Ben hiç basketbol oynamadım ama kader bizi basketbol takımına başkan yaptı. Giresun’a, Giresun sporuna hizmet etmeye çaba gösteriyoruz. Böyle bir ödül almaktan büyük mutluluk duyuyorum” ifadelerini kullandı.

ÖZBEK, “GİRESUNLU GALATASARAY BAŞKANI OLMAKTAN GURURLUYUM”

Galatasaray Kulüp Başkanı Dursun Özbek, törende yaptığı konuşmasında uzun uzun Galatasaray’ı anlattı. Galatasaray tarihinden örnekler veren Özbek, konuşmasının son bölümünde, “Çok seviyorum Giresun’u. Giresunlu bir hemşehriniz olarak Galatasaray Başkanı olmaktan gururluyum. Giresunlu olmaktan da ayrıca gurur duyuyorum” dedi. Özbek’in Giresunspor ile Yeşilgiresun Belediyespor ile ilgili tek bir kelime etmemesi eleştirilere ve salonda soğuk rüzgarların esmesine neden oldu!

ERZİK, “HER ŞEY ZEYTİNLİKTEKİ EVDE BAŞLADI”

UEFA Şeref Üyesi Şenes Erzik, “Buradaki bağım kopmadı. Her şey Zeytinlikteki evde başladı. Müzenin bahçesinde önce bez sonra plastik topla futbol oynayarak başladı. Gogora, üç kayalar ve oradaki gölete abim beni attı yüzmeyi öyle öğrendik. Geriye dönüp baktığımda bu şehirde güzel anılarım var. Bu ödül teklif edildiğinde çok duygulandım. Saygı ve sevgi olmazsa bunlar olmaz, çok teşekkür ediyorum” dedi.

Haber: Mesut Erdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.