SON DAKİKA!
giresunozeldersanelerziyaret

GİRESUN ÜNİVERSİTESİNE ÖZEL DERSANELERDEN ZİYARET

Giresun’da faaliyet gösteren özel dershanelerin yöneticileri Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Aygün Attar’a ziyarette bulundular.

GUZİYARETOZELDERSANE

Rektör Attar’ın göreve gelmesinin ardından Giresun Üniversitesi’nin ivme kazandığına dikkat çeken dershane yetkilileri özellikle Tıp Fakültesi’nin Giresun’a gelmesiyle Üniversitemizin çehresinin de değiştiğini belirterek çabalarından dolayı teşekkür ederek, dershane öğrencilerini tercih ettikleri bölüm varsa Giresun Üniversitesi’ne yönlendirdiklerini belirttiler.

Üniversitelerin dershaneler ile temel anlamda aynı hinterlanda hizmet ettiğini ifade eden Rektör Attar ise “Sizlerin, bizlerin uygulamış olduğu programlar neticesinde okumuş ve eğitimli bir toplum oluşmaktadır ki, buda her geçen gün gücünü arttıran toplumdur. Bilginin ve eğitimin girdiği evlerde, kalplerde, beyinlerde ışık daha güçlü yanar. Dünyadaki en önemli yatırım bilime yapılan yatırımdır. Eski tabiriyle talim ve terbiyeden geçen insan sayısı arttıkça toplumsal bilinç ve refah da artacaktır. Birer eğitim neferi olarak, eğitimin parçası olarak sizleri burada ağırlamaktan memnunum ve mutluyum” dedi.

Yeni bir fakülte müjdesi de veren Rektör Attar “Üniversitemiz Senatosu’nda açılma kararı alınan Turizm Fakültesi’nin önümüzdeki dönemde hayata geçirilmesi için Yök nezdinde girişimler başlatılmış ve takip edilmektedir. Temennimiz bir doğa harikası olan Giresun’un da turizmden hak ettiği payı alması açısından Turizm Fakültesi önemli bir etken olacaktır” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.