SON DAKİKA!

GİRESUN ÜNİVESİTESİ TERÖRE LANET YAĞDIRDI

Ankara’da dün akşam yaşanan bombalı saldırıyı kınamak için Giresun Üniversitesi (GRÜ) tarafında Güre yerleşkesinde ‘teröre lanet’ mitingi düzenlendi.

Mitingte konuşan GRÜ Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Türkiye’nin bu saldırılara önemli karalar arifesinde maruz kaldığını söyledi. Saldırıdan hükumeti sorunlu tutanlara sert bir dille eleştiren Attar, “Bu menfur saldırıdan sonra fırsatı ele geçirip hükümete istifa çağrıları yapanlar devleti zayıflatmak aciz ve çaresiz göstermek isteyenler ihanet içerisindedirler. Çok iyi biliyoruz ki güvenlik kuvvetlerimizin vatanına, milletine bağlı vatandaşlarıyla omuz omuza verdiği destansı mücadeleyle gırtlağı sıkılan kalleş terör örgütü sansasyonel eylemlerle suni teneffüs çabasına girmiştir” dedi.

“Dikkat ediniz Türkiye her zaman önemli kararlar arifesinde vurulmakta, yaralanmaktadır” diyen GRÜ Rektörü Prf. Dr. Aygün Attar, ”17 Şubat günü yine Ankara’da patlatılan terör bombası ile sadece Türkiye’de değil, kardeş Azerbaycan’a da vurulmak istenmiş ve Sayın Cumhurbaşkanımızın Bakü ziyareti sabote edilmek istenmiştir. Ertelenen ve yarın gerçekleşeceği planlan ziyaretten iki gün önce yine aynı kara eller harekete geçti. Bu eller kimindir? Türkiye’nin güçlenmesini istemeyen ellerdir. Dünyada taşlar dizilirken Türkiye’nin oyun dışı kalmasını isteyenlerin elleridir” şeklinde konuştu.
Konuşmanın ardında yaklaşık bin kişinin katılımıyla yerleşke çevresinde Türkî Cumhuriyetlerin bayrakları ile teröre lanet sloganları atarak yürüyüşe geçen grup daha sonra sessizce dağıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.