SON DAKİKA!

GİRESUN USULÜ PİDE DORTMUND’DA MI?

Giresun’un en ünlü damak zevklerinden biri olan Giresun usulü Kıymalı Pide Almanya’nın Dortmund şehrinde bir süre önce Keşap-Karabulduklu hemşerimiz Bayram Şengezer tarafından açılan Giresun Kebap Haus isimli iş yerinde servise sunuldu.

toplugiresunkebaphaus

Gurbetçi Giresun Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ethem Bakar bir süre önce faaliyete geçen Giresun Kebap Haus’ta Almanya’da İş adamlarımızdan Naci Nebioğlu’nun misafiri olarak akşam yemeğine davet edildi.

Yapılan davet’te büyük sürpriz Ethem Bakar’ı bekliyordu. Giresun usulü Kıymalı Pide ve Pide çeşitleri ile faaliyete başlayan ve Dortmund’da halen hizmetine devam eden Giresun Kebap Haus’ta Kıymalı Pide’nin Giresun’da yapılan Kıymalı ile tek farkı biri Almanya’da diğeri ise Giresun’da yeniliyor olması idi.

bayramsengezer

Giresun Kebap Haus ismi ile faaliyetlerine devam eden iş yerinde sahibi ve yöneticisi Bayram Şengezer ile konuşma tanışan Gurbetçi Giresun Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ethem Bakar işletme hakkında bilgi alma fırsatı da bulmuş oldu.

pideacilirkentoplu

Giresun Kebap Haus İşletmesi Sahibi Bayram Şengezer “ Giresun ismi ile iş yerimizi kurmaya karar verdiğimizde bölgede yaşayan diğer Türk ve Müslüman milletler, isim konusunda beni eleştirmeye çalıştılar. Ancak ben bu eleştirilere kulak asmadım, şimdi bizim işletmeye gelirken yoldan geçen herkes Giresun isimli bu kocaman tabelaya bakıyorlar, bu ayrı bir gurur kaynağı oluyor. Giresun usulü Pide’yi yapmayı önce ben öğrendim, kendim hem hamurunu hem de iç malzemesini yapabiliyorum. Ayrıca hedefimde olan Giresun Mutfağını da haftanın belli günlerinde burada müşterilerime sunmak istiyorum.” Dedi.

Giresun Kebap Haus İşletmesi Sahibi Bayram Şengezer “ Burada ayrıca Giresun’un kendine özgü Köftesini başka bir tarzda yorumladık, Giresun usulü Köfteyi ızgara sonrası Kiremitte Kaşar ve isteğe bağlı soslar ile fırınlıyoruz, adına Giresun usulü Kiremitte Köfte dedik her gelen müşterimize tadmasını tavsiye ediyoruz.” Dedi.

Giresun usulü yaptığı pideyi Gurbetçi Giresun Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ethem Bakar’a ikram eden Giresun Kebap Haus İşletmesi Sahibi Bayram Şengezer, Giresun usulü pideyi birebir kendi hazırladı.

pideyerken

Giresun Kebap Haus’ta Ethem Bakar’a akşam yemeği davetine Gurbetçi Giresun Gazetesi Dortmund temsilcisi Soner Tunç, Almanya’da İş Adamı Naci Nebioğlu, Köln’den İş Adamı Savaş Bayburt katıldılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.