SON DAKİKA!
giresun vakfı istanbul yemeği

GİRESUN VAKFI MUHTEŞEM DÖNDÜ

Vakıf kurmanın çok zor olduğu dönemde zamanın siyasi ve bürokrasi alanından güçlü isimleri tarafından binbir güçlükle kurulan ve son on yıldır hiçbir faaliyeti olmayan Giresun Vakfı dün akşam muhteşem bir dönüş yaptı.

Giresun’un İstanbul ilindeki en önemli sivil toplum kuruluşu olan Giresun Eğitim, Kültür ve Spor Vakfı Mecidiyeköy’de faaliyet gösteren hemşerimiz Dursun Özbek’in sahibi olduğu Point Otel’de muhteşem bir gece ile yeniden hayat buldu.

15 ay önce sessiz sedasız bir kongre ile Eski Devlet Bakanı İbrahim Özdemir’den yönetimi devralan Zeytinburnu Eski Belediye Başkanı Dr.Adil Emecan geceli gündüzlü çalışarak vakfın yeniden hayat bulmasını sağladı.

giresun vakfi giresun valisi

Dün akşam düzenlenen muhteşem geceye Giresun’dan Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu, Valilik Özel Kalem Müdürü Halil Cansız, Ankara’dan Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kuruca, Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Selahattin Süleymanoğlu, İstanbul’dan ise 22/23 Dönem İstanbul Milletvekili Başbakan Baş Danışmanı Hüseyin Besli, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Denizcilik Bakanlığı Eski Müsteşarı ve Beşiktaş Spor Kulübü As Başkanı Kenan Öner, Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Tekiroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Akşam Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mustafa Dolu, Mitasan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hayri Bakıcı, İş Adamı Mehmet Karamustafaoğlu,  Bahat Kardeşler Dr. Hamza, Dr. Reşat, İnşaat Mühendisi Süleyman Bahat, Giresunspor Kulübü Eski Başkanı İş Adamı Osman Çırak, Cerrahpaşa Tıp Fakultesi Nörolaji Anabilimdalı Öğretim Üyesi Prf. Dr. İbrahim Balcıoğlu, Trakya Üniversitesi Eski Rektörü Prf. Dr. Ahmet Karadeniz, Giresun Sivil Toplum Örgütleri Federasyonu (GİRFED) Başkanı Hasan Turan, Haberciler Derneği Başkanı Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ethem Bakar, TİRDEF Tirebolu Dernekler Federasyonu Kurucu Başkanı Elk.Yük.Müh. Çınar Çetinkaya, İş Adamı Giresunspor Eski As Başkanı Cevat Korkmaz, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Tarihçi Yazar Ayhan Yüksel, Giresun Dergisi Sahibi Remzi Mamamşoğlu, GİRMEP Başkanı Ali Şükrü Kara, GİRMEP Genel Sekreteri İbrahim Balcıoğlu, Gazeteciler Sadi Toygar, Şaban Kutlu, Metin Ruşen, Eski Tv Yapımcısı Halil Derya katıldılar.

dr adil emecan giresun vakfı

Gecenin açılış konuşmasını Vakıf Başkanı Dr. Adil Emecan yaptı Emecan kendi deyimi ile bol teşekkürlü bir gece ve konuşma olacak dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü ” Vakıf kurmanın çok zor olduğu dönemlerde zamanın büyükleri abilerimiz tarafından kurulan Giresun Vakfı son yıllarda sessizliğe bürünmüştü şimdi üzerimizdeki ölü toprağını atıp yepyeni bir başlangıç yapıyoruz. Vakfımıza üye olmak eskisi kadar zor olmayacak üyelik ve üyelikten çıkarmayı artık yeni tüzüğümüzde iyileştiriyoruz. Bu gece hepimizi birleştirme adına inşallah bir mihenk taşı olur Vakfın elinde bulunan mallarını koruyup kollayacağız. Beykoz Vapur İskelesindeki yeri artık vakıf olarak işletiyoruz hepinizi orda bir hafta sonu çoluk çocuğunuzla kahvaltı etmeye bekliyorum. Herkese iyi eğlenceler diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

giresun valisi giresun vakfı

Daha sonra mikrofona Giresun Valisi Dursun Ali Şahin davet edildi. Vali Şahin ” Giresunlu hemşerilerimle İstanbul’da bir kez daha birilikte olmaktan çok büyük şeref ve onur duydum hepinize Giresun’dan selam ve sevgiler getirdim. Değerli hemşerilerim Giresun bir kaç yıl içinde çok büyük değişimlere uğrayacak bunu gözlemleyeceksiniz, Turizim de Ada, Kale, Gedikkaya üçgeni Giresun’un çıkış noktası olacak, devam eden Ordu Giresun hava limanı her iki ili çok değiştirecek, geliştirecek. Değerli hemşerilerim Giresunspor Giresun’un en değerli markası ona sahip çıkın. Giresun’a yatırım yapın sizin her zaman destekcinizim.” diyerek sözlerini tamamladı.

1 Yorum

  1. Dr. Adil Emecan küllerinden doğuyor. Zeytinburnun da 3 kez yenildi ama yılmadı. son seçimlerde milletvekili olsa iyi olurdu. bence bu sefer olur. eşi Gülüzar hanım CHP de İstanbul il başkan yardımcısı oldu. Giresun kendine hizmet edenleri unutmaz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.