SON DAKİKA!

GİRESUN VALİSİ HASAN KARAHAN TEMPOYU ARTIRDI

Melikgazi Kaymakam’lığından Giresun Valiliğine atanan Hasan Karahan Giresun’da çalışmalarına başladı.

Giresun Valisi Hasan Karahan bugün İl Genel Meclis’inin Eylül ayı toplantısına katıldı.

Meclis üyeleriyle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti belirten Giresun Valisi Hasan Karahan, meclis üyelerinin seçimlere 7 ay kala bu zamana kadar kazandıkları tecrübeleriyle halka daha iyi hizmet dönemine girdiklerini söyledi. İl Genel Meclisi üyeleriyle uyumlu, bir olarak, ayrım gayrım yapmadan çalışmalara destek olarak çalışacaklarına inancının tam olduğunu belirten Vali Hasan Karahan,
“Giresun’da uzun yıllar Özel İdareyle ilgilenen Vali Yardımcısı olarak görev yaptım. Bazılarınızı da o dönemden tanıyorum. Çalışmalarımızı bir önceki Valimiz Sayın Dursun Ali Şahin’in bıraktığı yerden ileriye doğru devam ettireceğiz. Kaynağımız sizlersiniz. Sizlerin bize yönlendirecekleridir. Giresun’un kaynaklarını arttırmak için çalışacağız. Burada birlikte karar alıp, sonuna kadar uygulayıcısı olacağız. Giresun’u bir bütün olarak düşünüp öyle davranacağız. Dayanışma ruhumuzu kuvvetlendireceğiz. Yapıcı olacağız. Çözüm üreteceğiz. Problem getirirken alternatif çözüm yollarını da sunacağız. Ortak akılda buluşacağız. Giresun’a hizmet için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

giresununirektorvali

Giresun Valisi Hasan Karahan Giresun Üniversitesi (GRU) Rektör’ü Prof. Dr. Aygün Attar’a iadeyi ziyarette bulundu.

Rektörlük girişinde GRU Rektörü Prf. Dr. Aygün Attar ve ekibi tarafından karşılanan Giresun Valisi Hasan Karahan, ardından Rektörlük binasında bulunan makama geçtiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Rektör Prf. Dr. Aygün Attar, üniversitenin son durumu hakkında bilgi sundu. Rektör Prf. Dr. Aygün Attar bu yıl 8 bin öğrencinin Giresun Üniversitesini tercih ettiğini belirterek, şuan itibariyle 2800 öğrencinin kaydını yaptırdığını söyledi. 36 ülkeden 1000 öğrencinin de Giresun üniversitesinde okuyacağını belirten Rektör Prf. Dr. Aygün Attar, bu öğrencilerden 800’ünün müracaatını yaptığını sözlerine ekledi.

Üniversitelerin bir ilin her alanda kalkınmasında büyük rolü olduğunun altını çizen Giresun Valisi Hasan Karahan, “Üniversite bizim için bir nimet olup, ilimize getirisi ve katkısı çok fazladır. Öğrenci sayısının 30 binlere çıkması da sevindirici bir durum olup ilimizin canlılığını arttırmaktadır. Üniversitenin daha da gelişmesi ve büyümesi için imkanlar ölçüsünde elimizden gelen desteği yapacağız” şeklinde konuştu.

Vali Hasan Karahan makam çıkışında binanın daha önce Giresun Valiliği olarak kullanıldığı dönemde görev yaptığı odaya da girerek anılarını tazeledi.

Ziyarette, Rektör yardımcıları Prof. Dr. Mahir Kadakal, Prof. Dr. Ahmet Ergin ile üniversite genel sekreteri Bünyamin Kaya da hazır bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.