SON DAKİKA!

GİRESUN VE ORDU TİCARET ODALARI HAVALİMANI İNŞAATINI İNCELEDİ

Giresun ile Ordu Ticaret ve Sanayi Odalarının Yönetim Kurulları, Ordu-Giresun Havaalanı inşaatında incelemelerde bulundu.

Giresun TSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ile Ordu TSO Başkanı Şevket Şahin ve her iki ilin TSO yönetim kurulu üyeleri havaalanı inşaat çalışmalarını sürdüren firma yetkilisi ile görüştü, son durum hakkında bilgi aldı.

İncelemelerinin ardından açıklamalarda bulunan Giresun TSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, havaalanının iki il için hayati önem taşıdığını söyleyerek, “Havaalanının yıl sonuna kadar açılacağını gelinen aşamada görüyoruz. Bu hayalimizin birliktelik sonucu gerçekleşmesi bizleri son derece mutlu etti. Ordu ve Giresun ekonomisine artı kazandıracak olan bu yatırım iş dünyasının bölgemize daha sıcak bakmasına katkı sağlayacaktır” dedi.

Ordu TSO Başkanı Şevket Şahin ise yaptığı konuşmada, havaalanın yapımıyla iki ilin 40 yıla yakın zamandır hayalinin de gerçeğe dönüştüğünü vurgulayarak, “40 yıla yakın zaman bekledik. Giresun ve Ordu illeri için müthiş bir havaalanı oldu ve bizler çok mutluyuz. Bu havaalanının tamamen faaliyete geçmesi göçü de tersine çevirecektir” diye konuştu.

Her iki oda başkanı her iki ile demiryolu bağlantısının da bir an önce programlanmasını önerdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.