SON DAKİKA!

GİRESUN YEREL BASINI VALİLİK MAKAMINDA

Giresun’da resmi ilan yayınlama hakkına sahip gazetelerin imtiyaz sahipleri ve yetkilileri, dün Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’nı ziyaret etti.

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları ile Giresunda faaliyet gösteren resmi ilan alma hakkına sahip gazetelerin sahip yada yöneticilerinin katıldığı ziyaret samimi bir ortamda gerçekleşirken ziyarette yerel basının sorunları ve bu sorunların çözüm önerileri hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Basın temsilcileri, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’na, basın sektöründe sadece resmi ilan yayınlama hakkına sahip gazetelerin yaklaşık 200 kişiye istihdam sağladığı bilgisini verdiler.

Basın temsilcileri, yerel basına destek olmak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren resmi ilan fiyatlarının 15 TL’den ücretlendirilecek olmasının önemli bir gelişme olduğunu ifade ettiler. Bu gelişmelere paralel olarak Giresun’a daha fazla istihdam sağlanabilmesi, yerel basının yaşadığı sorunların aşılabilmesi ve kamuoyuna daha kaliteli hizmet sunulabilmesi için Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’ndan da, yasalar çerçevesinde destek beklediklerini ifade ettiler.

Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, öncelikle yerel basının ilimiz ve ülkemiz için çok önemli olduğuna dikkat çekti.

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Giresun basınının daha güçlü olması konusunda üzerlerine düşen her türlü sorumluluğu yasalar ve mevzuatlar çerçevesinde yerine getireceklerinin sözünü verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.