SON DAKİKA!

GİRESUN YÜZME İHTİSAS AMASRA’DA TÜRKİYE 3. OLDU

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) 2019 yılı planlı faaliyetlerinden olan Zıpkınla Balık Avı Türkiye Şampiyonası Bartın’ın Amasra İlçesinde gerçekleştirildi.

Başkanlığını Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Giresun İl Temsilcisi ve Gazetemiz imtiyaz Sahibi Ethem Bakar’ın yaptığı Giresun Yüzme İhtsas Spor Kulübü Zıpkınla Balık Avı Takımı Bartın’ın Amasra ilçesinde yapılan Türkiye Şampiyonasında takım halinde 3. olarak büyük bir başarıya imza attı.

 

Ayrıca Takım Kaptanı Tufan Akbayrak bireysel sıralamada Türkiye 2. olarak Milli Takım seçmelerine direk katılmaya hak kazandı.

Giresun Yüzme ihtisas Spor Kulübü yeni kurulmasına rağmen katıldığı iki büyük organizasyonda büyük bir başarıya imza atarak Giresun ismini duyurdu.

Kuruluşundan itibaren Yüzme ve Sualtı Branşlarından faaliyetlerine başlayan Giresun Yüzme İhtisas Spor Kulübü iki ay önce Mudanya’da yapılan Zıpkınla Balık Avı Bölge yarışmasında barajı geçerek Türkiye Şampiyonasında yarışmaya hak kazanmıştı.

Bartın’ın Amasra ilçesinde bugün yapılan Türkiye Şampiyonasında 12 Takımın katıldığı mücadelede takım halinde 3. olan Giresun Yüzme İhtisas Zıpkınla Balık Avı takımı ve takım kaptanı Tufan Akbayrak bireysel sıralamada Türkiye ikincisi olarak Milli Takım seçmelerine direk katılmaya hak kazandı.

Giresun Yüzme İhtisas Spor Kulübü yeni kurulduğu ve tescil işlemlerinin yetiştirilememesi nedeniyle pilot takımı olan İstanbul Boğaziçi Spor kulübü tarafından çıkarılan lisansları ile müsabakalara katıldı.

Giresun takımının başarısı Türkiye Sulatı Sporları Federasyonu ve Sualtı Camiası tarafından büyük bir  sevinçle karşılandı.

About GG Ajans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.