SON DAKİKA!

GİRESUN’A FINDIK MÜZESİ OLACAK MI?

Giresun Ticaret Borsası (GTB) tarafından Giresun’da kurulması planlanan ve proje aşaması devam eden Fındık Müzesi için yer tahsisi konusunda Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar’ı makamında ziyaret eden GTB Meclis Başkanı Ertaç Öztürk çalışmalara devam kararı aldık. dedi.

Ziyarette; Giresun Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ertaç Öztürk, Meclis Başkan Yardımcısı Öner Sarıgül, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Kahraman, Meclis Üyesi Halis Özkaya, Meclis Üyesi Niyazi Gürsoy, Genel Sekreter Eren Nizam katıldılar. Projeyle ilgili bilgi veren Ertaç Öztürk; “Fındığın Başkenti Giresun’a yakışır bir Fındık Müzesi kurulması için bir süredir sürdürdüğümüz proje çalışmalarında sona geldik. Müzenin yeri ile ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Bulancak’ta tercihlerimiz arasında ve yer temin edilirse Bulancak’ta kurulmasını arzu ederiz. Bu anlamda Pazarsuyu’nda, sahilde, Fatih Otomotiv karşısında bulunan ve bir kısmı Belediyenin olan dolgu alanında bu projeyi hayata geçirebiliriz. Fındık müzesi ve Tema parkı olarak planladığımız proje fındık kültürümüzle ilgili çok önemli bir boşluğu dolduracak ve bu yer tahsisisin gerçekleşmesi ile Kalkınma Bakanlığından yaklaşık 20 Milyon TL.’ye kadar destek alma imkanı da bulacağız” dedi.

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar ise ziyaretten ve projeden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, projenin Bulancak’ta uygulanması ve hayata geçmesi temennimizdir. Biz elimizden gelen desteği veririz dedi ve görüşme hazırlanan Fındık Müzesi Fizibilite Raporu ve Görsellerini gösteren dosyanın teslim edilmesiyle son buldu.

About GG Ajans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.