SON DAKİKA!

GİRESUN’A YATIRIM İÇİN ÇAĞRI

Giresun’da 10. 11. ve 12 başvuru çağrı döneminde 51 projeye 9 milyon 295 bin lira destek sağlayacak olan TKDK Giresun İl Koordinatörlüğü 13. Çağrı Başvuru Çağrı Dönemi için yatırımcılara çağrıda bulundu.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü V. Sinan Kahraman, 13 Başvuru Çağrı Dönemi’nin 10 Kasım 2014 tarihinde başladığını ve 12 Ocak 2015 tarihi itibariyle proje başvurularını kabul edeceklerini hatırlatarak, Giresun’da yatırım yapmak isteyen yatırımcıların % 50 hibe desteğinden faydalanmalarını istedi.

13. başvuru çağrı döneminin 10 Şubat 2015’de sona ereceğimi belirten Kahraman, Giresun özelinde başta Kırsal Turizm olmak üzere, Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması,

Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Meyve ve Sebzelerin İşlenmesi ve Pazarlanması, Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve Geliştirilmesi (Arıcılık, Süs Bitkisi Yetiştiriciliği, Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği) ve Kültür Balıkçılığının Geliştirilmesi kapsamında sunulacak projelere destek verileceğini ifade etti.

Kahraman, Kurumlarının sağladığı Avrupa Birliği Hibe Fonlarından Giresun’un azami derecede faydalanmasını dileyerek, daha detaylı bilgi için yatırımcıları TKDK Giresun İl Koordinatörlüğü’ne beklediklerini de kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.