SON DAKİKA!

GİRESUN’DA AKÜLÜ ARABA SEFERBERLİĞİ BAŞLADI

Giresun’un Merkez İlçesine bağlı Duroğlu Beldesi Aile Hekimi Dr. Fatih Dölek’in  öncülüğünde Anadolu Engelliler Derneği Giresun Şubesi tarafından Giresun’da Akülü Engelli aracı olmayan engelli kalmayana kadar seferberlik ilan etti.

Bir kısım Engelliye Akülü araç teslimi amacıyla yapılan törende konuşan Anadolu Engelliler Derneği Giresun Şubesi Yöneticisi  , Duroğlu Aile Hekimi Dr. Fatih Dölek “Bugüne kadar toplam 22 Akülü araç ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Bizim amacımız Şubat 2015’e kadar Giresun’da akülü araçsız engelli vatandaşımız kalmamasıdır. Akülü araç pahalı deyip almak isteyip tek başına alamayanlar, eş dostlarıyla ortak da alabilir. Yeter ki bir engeli kardeşimize elimizi uzatmamızdır” diye konuştu.

Öte yandan Giresun’un Keşap ilçesinde yaşayan 52 yaşındaki Abdullah Özkaya bacağında oluşan hastalık sonucu 15 yıl önce kangren olarak bacağını kaybetmişti. Duroğlu Aile Hekimi Dr. Fatih Dölek’in yürüttüğü Giresun Anadolu Engelliler Derneği tarafından gerçekleştirilen ve Giresun’da akülü aracı olmayan engelli kalmaması için gerçekleştirilen proje kapsamında hayatını koltuk değnekleriyle idame ettiren Abdullah Özkaya’nın da yüzü güldü.

Giresun Anadolu Engelliler Derneği’nde yapılan törende akülü aracına kavuşan Abdullah Özkaya “Artık ihtiyaçlarımı koltuk değnekleriyle değil akülü aracımla kendim yapabileceğim. Gezmek istediğim yerlere daha rahat ulaşabileceğim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.