SON DAKİKA!

GİRESUN’DA ESNAF YOK MUŞ!

İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından Giresun Atatürk Meydanında düzenlenen iftar programı için komşu Ordu’dan yemek ve servis düzeni alınması Giresunlu esnaflar tarafından tepki ile karşılandı.

Giresun’un esnafı kan ağlarken Ak Partililerin Atatürk Meydanında verdiği yemeğin ve garsonlarının Ordu’dan getirtilmesi sosyal medyada günün konusu oldu.

Yemek öncesi Ordu plakalı araçların Atatürk Meydanı etrafında trafik polisleri nezaretinde konuşlanması üzerine vatandaşlar ve bölgedeki esnaflar yemeklerin, malzemelerin ve hatta garsonların Ordu’dan getirilmesi karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedikleri öğrenildi. Bazı hemşerilerimizde Ordu plakalı araçların görüntülerini sosyal medyaya yükleyerek, konuyu yorumladılar.

Bir Giresunlu, “AKP Giresun’da Atatürk meydanında büyük bir iftar yemeği veriyor. Ancak Giresun’da yemek verecek firma, yemek pişirecek lokanta, servis yapacak garson, hizmet verecek eleman kalmamış gibi Ordu’dan getirilmiş hepsi kamyonlarla. Hem Giresunluların gönlünü kazanmaya çalışacaksınız hem de Giresunlu esnafları ellerinizin tersi ile iteceksiniz! Giresunlu esnafın, işsizin, garsonun, lokantacının suyumu çıktıda başka illerden geliyor tüm bunlar!” ifadeleri dikkat çekti.

Esnaf Sanatkarlar Odasının yapacağı açıklama merakla bekleniyor;

Konuyla ilgili olarak yemekte hazır bulunan Giresun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Kahveciler Odası Başkanı Ercan Ayhan’ın ne gibi açıklama yapacağı merak konusu oldu.

3 yorumlar

  1. Chp zihniyeti taşıyan merkez halkına az bile ben tirebolu lu olarak merkez halkın utanç duyuyorum.haşin fikri olan partiyi kucak açtıkları için.

    • sizin gibi akp zihniyetlerin düşünceleri benden olmayana iş aş yok.sanki kendi ceplerinden harcama yapıyorlarmış gibi senin benim paralarımızla verilen göstermelik iftarlar

  2. Öncelikli olarak belediye başkanının değişmesi daha evlaadır ki bi çok şey duzelsin.Tarafkirlik hepimizi kutuplastırdı maalesef.şucu bucu zihniyetten vaz gecilmeli.Maksat hizmet odaklı olmalı.Ben bir işi canla başla yapiyorsam benim siyasi gorusum önemli olmamali vesselam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.