SON DAKİKA!

GİRESUN’DA GERGİN MAHALLE

Giresun Merkez Kavaklar Mahallesi bir kaç gündür özel bir şirket tarafından gerekli izinler alınarak inşaatına başlanan baz istasyonu inşaatı nedeniyle gergin saatler geçiriyor.

Giresun’un Kavaklar Mahallesi’nde yapım çalışmaları devam eden baz istasyonuna mahalle sakinleri tepki gösterdi.

Baz istasyonuna çalışmak için bugün gelen işçilere mahalle halkının tepki göstermesi üzerine devreye emniyet güçleri girdi. Polis ekiplerinin güçlükle sakinleştirdiği mahalle halkının tepkilerinin sürmesi üzerine baz istasyonu işçileri polis korumasında bölgeden ayrıldı.

Mahallelerindeki baz istasyonu çalışmalarının durdurulmasını isteyen mahalle sakinleri “Mahallemizdeki baz istasyon yapılmaması için belediyeye şikayet dilekçesi verdik. Dilekçemiz belediye meclisinde değerlendirilerek İmar Planı’nın 18. maddesine göre yapılmasının yasal olarak mümkün olmadığı kararı alınmıştır. Ancak buna rağmen çalışmalar sürdürülmektedir” şeklinde konuştular.

Bazı vatandaşlar ise bazı yakınlarının kanserden vefat ettiğini, bazılarının ise kalp pili ile yaşadığını belirterek, baz istasyonunun kendilerini endişelendirdiği kaydettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.