SON DAKİKA!
Giresun Akın Çorap, Akın Çorap

GİRESUN’DA İŞ GARANTİLİ KURS

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO), İŞKUR Giresun İl Müdürlüğü ve Akın Çorap Sanayi Ticaret A.Ş, işsizlere yönelik istihdam garantili kurs açtı.

GTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Uzmanlaştırılmış Meslek Edindirme Merkezleri Projesi (UMEM) kapsamında açılan kursta, 50 kursiyerin 6 ay süreyle uygulamalı eğitim göreceklerini söyledi. Çakırmelikoğlu, 6 aylık eğitimin ardından başarılı olan kursiyerlerin firma bünyesinde istihdam edileceklerini kaydetti.

Kursiyerlerin, istihdam garantili bu kurslara katılımlarının önemli olduğuna vurgu yapan Çakırmelikoğlu, “UMEM kapsamında açılan çorap örme kursu için 250 kişilik bir müracaat oldu. İş garantili bu kurs için titiz bir çalışmanın ardından 50 kişilik kursiyer tespit edildi. Üç ayı pratik, üç ayı teorik olmak üzere 6 ay sürecek kurs için kadın istihdamının artırılması ve fırsat eşitliğinin sağlanması ile ilgili devletimizin çalışmaları da dikkate alınmıştır.” dedi.

Çakırmelikoğlu, Giresun’da uyguladıkları projeler ile gençler ve kadınların istihdamının artırılmasına dönük hedefler içerisinde bulunduklarını dile getirerek, “Bu noktada UMEM projesine sağladığı katkıdan dolayı bölgemizin önemli sanayici firması Akın Çorap San. Tic. A.Ş’ye teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Akın Çorap San. Tic. A.Ş Genel Müdürü İhsan Yarkın ise yaptığı açıklamada, Türkiye’de kadın ve genç istihdamında ciddi bir sıkıntı gözlendiğine dikkat çekti.

Yarkın, “Bölgemizde yüzde 6’larda gözüken işsizlik oranı, genç ve kadınlarda yüzde 15’ler dolayındadır. Devletimizin sağladığı imkanların da büyük katkısıyla firmamızda kapasite geliştirme programı çerçevesinde altı ay sürecek kursların ardından başarılı olacak adaylar istihdam edilecektir. Bu programda önceliğimiz, kadın ve genç işsizlerimiz oldu. Giresun’daki yatırımı ile Akın Çorap firması büyürken, bölgesinde istihdam ve katma değer sağlayan bir kuruluş olmanın mutluluğu ile başta hükümetimize ve sayın valimize teşekkürü bir borç biliriz.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.