SON DAKİKA!

GİRESUN’DA KARNE HEYECANI

Giresun’da yaklaşık 80 bin öğrenci karne alarak yarı yıl tatiline girdi.

Giresun Valisi Hasan Karahan beraberinde Giresun Üniversitesi Rektörü Prof .Dr. Aygün Attar ve Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt ile birlikte 19 Eylül İlköğretim Okulu/nda öğrencilere karnelerini verdiler.

Sınıfları gezerek öğrencilere karnelerini veren Vali Hasan Karahan öğrencilere “Tatilde ödev yapmayın” tavsiyesinde bulundu.

Karne dağıtımının ardından yarıl yıl tatili hakkında gazetecilere değerlendirmede bulunan Giresun Valisi Hasan Karahan, “Yaklaşık 80 bin öğrencimiz ile birinci dönemimizi kazasız, belasız tamamladık. Giresun halkı aile olarak, veli olarak eğitime ciddi önem veriyorlar. Bizde valilik olarak, kamu kurum ve kuruluşları olarak eğitim konusunda bütün gücümüzü sarf ediyoruz. Biz kurum olarak alt yapı konusunda gerçekten epey mesafe aldık. Bu sene açılan yeni okullarla derslik ortalaması otuzlara kadar iniyor ve bazı yerlerde dahada düşük. Bu güzel bir imkan. Veli ve öğretmen işbirliği ve okul idaresi koordinesi ile en verimli şekilde kullanılırsa eğitim konusunda bizde iddialı bir yere gelebiliriz. İnşallah ikinci dönemde de böylesine rahat ve huzurlu bir şekilde 2013-2014 eğitim öğretim yılını tamamlarız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.