SON DAKİKA!

GİRESUN’DA MEKKE’NİN KURTULUŞU MEVLİT PROGRAMI

Anadolu Gençlik Derneği Giresun Şubesi tarafından her yıl 31 Aralık’ta geleneksel olarak düzenlenen “Mekke’nin Fethi ve Kur’an Ziyafeti” Giresun Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı.

agdmekkefetihhaberi

Programa Anadolu Gençlik Derneği Giresun Şube Başkanı Cevat Aydın ve Yönetim Kurulu, Giresun Müftüsü Necati Akkuş, Giresun Müftü Yardımcısı ve Din Hizmetleri ve Eğitim Şube Müdürü Ayhan Okur, Giresun İmam Hatip Lisesi Kurucu Müdürü Doç. Dr. Nedim Urhan, Trabzon Müftüsü Veysel Çakı, Trabzon eski Müftüsü Nuri Güneş, Yağlıdere Belediye Başkanı Abdurrahman Kırhasanoğlu, Giresun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeki Atlı ve çok sayıda Giresunlu katıldı.

Geceye Giresunluların yoğun ilgi göstermesi nedeniyle Spor Salonu tam kapasite ile dolarken; çok sayıda izleyici de programı ayakta izlemek durumunda kaldı.

Program İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Bulancak Ballıca Camii İmam Hatibi Aydın Kılıç’ın Açılış Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından AGD Giresun Şube Başkan Yardımcısı Murat Yüksel, selamlama konuşması yaptı. Selamlama konuşmasından sonra Dünya Kur’an-ı Kerim Okuma Birincisi Hafız Ali Tel sahneye geldi yorumuyla salonda duygusal anların yaşanmasına da vesile oldu. Trabzon Müftüsü Veysel Çakı, Hafız Ali Tel’e programının bitiminde bir armağan sundu.

Daha sonra AGD Minik Mücahitler Kreşi öğrencileri Mevlevi kıyafetleri içinde sema gösterisi yaptılar. Sema gösterisinin bitiminde ise AGD Giresun Şubesi tarafından hazırlanan “Mekke’nin Fethi” isimli sinevizyon gösterisi sunuldu.

Sinevizyon programı bittikten sonra Giresun İmam Hatip Lisesi Kurucu Müdürü Doç. Dr. Nedim Urhan, fetih ruhu konulu konuşmasını yaptı. Mekke’nin Fethi’nin perde arkasındaki olayları anlatan Urhan, günümüzde İslami anlamda nelerin eksik yapıldığının altını çizdi. Giresun Müftüsü Necati Akkuş, Doç. Dr. Nedim Urhan’ın konuşmasının bitiminde kendisine plaket takdim etti ve Giresun İmam Hatip Lisesi’ne verdiği emeklerden dolayı teşekkür etti.

Plaket töreninden sonra Türkiye Kur’an-ı Kerim Okuma Birincisi Hafız Hasan Kömürcü, Kur’an-ı Kerim tilavetini sundu. Hafız Kömürcü’nün programının ardından 54.Hükümetin Başbakanı Prof.Dr. Necmettin Erbakan’ın hayatının anlatıldığı sinevizyon gösterisi sunuldu.

“Mekke’nin Fethi ve Kur’an Ziyafeti’ şöleni, Büyük Piyale Paşa Camii İmam Hatibi Hafız İshak Danış’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti, anı plaketleri ile katılımcılar için hazırlanan hediyelerinin sunumuyla son buldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.