SON DAKİKA!

GİRESUN’DA MHP EVET ÇALIŞMALARINI BAŞLATTI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreter Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı ile MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta referandum çalışmaları için Giresun’a gelerek partililer ile buluştu.

Referandum’da ülke geleceği için ‘Evet’ diyeceklerini açıklamak ve vatandaşı bilgilendirmek için yola çıktıkları belirten Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, “Biz Türkiye’nin diriliş ve toparlanmasına ‘Evet’ diyoruz. Millet için ‘Evet’, devlet için ‘Evet’, Cumhuriyet için ‘Evet’, Türklüğün bekası için, elbette Türkiye için ‘Evet’ diyoruz” dedi.

“MHP olarak milletin bekası için Anayasa değişikliğini ‘Evet’ mührü vuracağız” diyen Mustafa Kalaycı,” “Evet, derken devlet ve millet varlığının muhafazasını hedefliyoruz. ve diyoruz ki, ‘Bu ülke için yeminimiz vardır, vazgeçilmeyecektir’. Ancak CHP’nin başını çektiği malum çevrelerce, Anayasa değişikliğiyle öngörülen yeni hükümet modelinin, bir rejim değişikliği içerdiği ve diktacı bir başkanlık sisteminin söz konusu olduğu iddia edilmekte, hatta eyalet sisteminin geleceği bile ileri sürülmektedir. Bu iddialar asılsız ve mesnetsizdir. Asla doğru değildir. Gerçek şudur ki, MHP federatif yapıyı esas alan bir başkanlık sistemi, rejim değişikliği ve bölünme gibi ihtimalleri tamamen ortadan kaldıran bir süreci başlatmış, hatta sonlandırmıştır” ifadelerini kullandı.

“Biz muhalifleri değil ülkücü edebe uymayanları ihraç ediyoruz”

MHP’de yaşana ihraçlarla ilgili olarak “Muhalif oldu diye ya da ‘hayır’ diyecek diye hiç kimseyi atmadık” diyen Mustafa Kalaycı, ‘Hayır’ diyeceğini açıklayan MHP Milletvekili Atilla Kaya’yı örnek vererek sözlerine şöyle devam etti:

“Milliyetçi Hareket Partisi’nin ihraç ettiği milletvekilleri ya da teşkilat yöneticileri ülkücü edep ve terbiyeye sığmayan, parti disiplinine uymayan davranışlar nedeniyle ihraç edildi. Şuanda teşkilatlarımızla daha önce muhalif olarak tanımlanan çok arkadaşımız var hepsi duruyor. Milletvekillerimizden de Atilla Kaya Bey ‘Hayır’ diyeceğini söyledi. Kadir Koçdemir milletvekilimiz ‘Hayır’ dedi diye partiden atma söz konusu değil. Sadece parti disiplinine uymadığı için atılanlar o nedenle atılıyor.”

Anayasa değişikliği halk oylamasından çıkacak ‘Evet’ sonucunda Türkiye’nin kazanacağını vurgulayan Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, “MHP ‘Evet’ diyen, ‘Hayır’ diyen herkesin kararına saygılıdır. Referandum bahanesiyle kutuplaşmanın şiddetlenmesini doğru bulmuyoruz. Ancak parti olarak ‘Evet’ diyeceğimizi söylüyor, bunu savunuyoruz. ‘Evet’ ile Türkiye kazanacak, millet kazançlı çıkacaktır. Türklüğün gurur ve şuuru, İslam’ın ahlak ve fazileti yeni bir ruhla Türkiye’nin prangalarını sökecektir. Biz Türkiye’nin diriliş ve toparlanmasına ‘Evet’ diyoruz. Millet için ‘Evet’, devlet için ‘Evet’, Cumhuriyet için ‘Evet’, Türklüğün bekası için, elbette Türkiye için ‘Evet’ diyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.