ManşetSİYASET

GİRESUN’DA MİLLETVEKİLİ ADAYI İSTİFALARI

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Milletvekilliği erken seçimi için siyasi partilerde hareketlilik arttı. Ak Parti, CHP, MHP, SP, İyi Parti aday adayları netleşmeye başladı.

Saadet Partisinde eski İl Başkanı Abdulkadir Bektaş aday adaylığı müracaatını ilk açıklayan isim oldu.

Ak Parti’de 24 Nisan’da başlayan aday adaylı müracaatı 29 Nisan Pazar günü sona erecek.

Mevcut milletvekilleri Nurettin Canikli, Cemal Öztürk ve Sabri Öztürk’ün aday adayı olmak için hazırlıklarını tamamladıkları öğrenildi.

Eski milletvekilleri Hasan Aydın, Ali Temür ve Mehmet Geldi’nin aday adayı olmak için kulis çalışması yaptıkları görüldü.

Cumhuriyet Halk Partisinde mevcut Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu’nun yeniden aday adayı olduğu öğrenildi. Bunun yanı sıra İl Başkanı Necati Tığlı, Espiye İlçe Başkanı İbrahim İbrahim Akgün istifa ederek Milletvekili adayı olduklarını duyurdular. CHP önceki dönem Milletvekillileri Eşref Karaibrahimoğlu, Selahattin Karaahmetoğlu ise henüz düşünme aşamasında olduğu sızan bilgiler arasında.

Milliyetçi Hareket Partisinde ise İl Başkanı Av. Müjdat Öz’ün aday adaylığına kesin gözü ile bakılıyor.

Eski MYK üyesi İsmail Bozalioğlu’nun da düşünce aşamasında olduğu ancak sağlık sebebiyle aday olmayacağı gelen bilgiler arasında.

Bir süre önce kuruluşunu ve kongrelerini tamamlayan İyi Partide Parti Kurucu üyesi, Genel Başkan Danışmanı, Giresun eski milletvekili Dr. Orhan Erzurum ile dün istifa eden İl Başkanı Av. Ünzile Yüksel’in aday adayı olması bekleniyor.

Büyük Birlik Partisi ile Vatan Partisinin genel merkez tarafından çalışmalarının sürdürdüğü bilgisi edinildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.