SON DAKİKA!

GİRESUN’DA OLAYLI GECE

Giresun Merkez Hacı Hüseyin Mahallesinde yapımı yılan hikayesine dönen üst geçit yerinde 58 yaşındaki  Yüksel Kayış’a yoldan geçen  28 NL 020 Plakalı araç çarptı arkadan gelen 34 EF 6789 plakalı araçda üzerinden geçince yaşlı adam kaza yerinde can verdi.

yolkapamagiresunn

giresunkazayeni

Kaza yerine savcının gelmesini bekleyen olay yeri ekibi yolda cenazenin kalması nedeniyle uzun süre Giresun-Trabzon Karayolu  ulaşıma kandı.

Kaza dün gece saat 22:30 saatlerinde Giresun Haci Hüseyin mahallesi Karadeniz sahil yolu üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre yaya geçidinden karşıdan karşıya geçmek isteyen Yüksel Kayış’a (58), Giresun Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru olduğu belirtilen Serdar Beygirci’nin kullandığı 28 NL 020 plakalı araç çarptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan Yüksel Kayış’a arkadan gelen ve 34 EF 6798 plakalı bir başka araç çarptı. Yaya Yüksel kayış olay yerinde hayatını kaybetti. Savcının incelemesinin ardından Yüksel Kayış’ın cesedi cenaze nakil aracı ile birlikte Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.Kazanın ardından Hacı Hüseyin mahalle sakinleri sürekli bu yolda kaza oluyor en son 1 ay önce genç bir kızımız öldü neden hala üst geçit yapılmıyor diyerek tepki gösterdiler ve olay yerine gelen Giresun  Emniyet Müdürü ile tartıştılar. Olay yerinden dağılmak istemeyen mahalle sakinlerine ise Emniyet Müdürü Hikmet Bulak,” Biz bu yaya geçidini kapatacakken siz engel oldunuz. Bu kişinin ölümüne de siz sebep oldunuz” dedi.

Vatandaşlar dağılmayarak Vali ve Belediye Başkanı buraya gelsin diyerek slogan atmaya başladılar ve oturma eylemi yaparak yolu trafiğe kapattılar.Yaklaşık 3 saat yolu trafiğe kapatan mahalle sakinleri sadece ambulansların geçmesine izin verdiler. Bir süre sonra tekrar olay yerine gelen Giresun Emniyet Müdürü Hikmet Bulak mahalle sakinleri ile görüşüp ikna ettikten sonra mahalleli eylemine son vererek 3 saat trafiğe kapalı kalan Karadeniz sahil yolu tekrar trafiğe açıldı.

Kaza ve olaylarla ilgili soruşturma devam ediyor.

Haber Resimleri : Şenol Özdemir-Gurbetçi Giresun Gazetesi Giresun Temsilcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.