SON DAKİKA!

GİRESUN’DA YEDİĞİ YEMEKTEN 32 ÖĞRENCİ ZEHİRLEDİ

Giresun’da öğle yemeğinden sonra rahatsızlanan 32 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alındı.

Giresun Merkeze bağlı Çaldağ köyündeki Şehit Üsteğmen Adnan Bahat İlkokulu ve Ortaokulu’nda öğle yemeği yiyen 76 öğrenciden 32’si rahatsızlandı.

Karın ağrısı, mide bulantısı ve kusma şikayeti bulunan öğrenciler 112 Acil Servis ekiplerince Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin yanı sıra kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Giresun Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fazlı Özden, Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine gelerek öğrenciler hakkında bilgi aldı.

Dr. Fazıl Özden, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, öğrencilerin neden rahatsızlandığını henüz tespit edemediklerini söyledi.

Giresun Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün okulda verilen yemekten, kendilerinin de içme suyundan numune aldığını ifade eden Dr. Fazıl Özden, şunları kaydetti: “Öğlen yemeği sonrası çocuklarımızda karın ağrısı, mide bulantısı ve kusma şikayetleri söz konusu. Bu şikayetlerle ilgili müracaatlar olunca hastanelerde tedavi altına alınmaya başladılar. Bu durumun bir zehirlenme mi ya da başka bir durum mu söz konusu onun değerlendirmesini yapıyoruz. Şu ana kadar hastanelerde tedavi altına alınanlarda riskli durum söz konusu değil ancak en ince detayına kadar konuyu inceliyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.