SON DAKİKA!

GİRESUN’DAN İSRAİL’E GAZZE PROTESTOSU

İsrail’in Gazze’ye saldırıları, Giresun’da bazı siyasi parti ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK) tarafından protesto edildi.

Giresun Atatürk Meydanı’nda toplanan siyasi parti ve STK üyelerinden oluşan grup, Gazze halkına destek için, “Filistin Uyumuyor, Biz de Uyumuyoruz” eylemi başlattı. Grup, sloganlar atarak İsrail’e tepki gösterdi, hayatını kaybeden Filistinliler için dualar edildi, Kuran-ı Kerim okundu.

Grup adına basın açıklaması yapan Memur Sen Giresun İl Temsilcisi Mehmet Kartal, “terör örgütü olarak Müslüman kanı akıtan ve insanlık onurunu ayaklar altına alan” İsrail’i ve destekçilerini kınadıklarını söyledi.

Mehmet Kartal, Filistin halkına destek için bu geceden itibaren “Filistin Uyumuyor, Biz de Uyumuyoruz” eylemi başlattıklarını kaydederek, “Katil İsrail, Filistin’de mazlum halkın üzerine bomba yağdırmakta. Filistin’dekiler bizim kardeşlerimiz. Biz Giresunlular olarak Filistin’deki kardeşlerimizin yaşadığı mağduriyetlere nasıl duyarsız olabiliriz. Filistinli kardeşlerimizin her an yanındayız. Biz, İsrail Filistin’den çıkana kadar burada olacağız” dedi.

Başta İslam dünyası olmak üzere dünya milletlerini Filistin’deki yaşanan insanlık dramını durdurmaya davet eden Mehmet Kartal, “Vakit, Mescid-i Aksa ve Kudüs için ayağa kalkma vaktidir. Dün olduğu gibi bugün de kan ağlamaya devam eden kardeşlerimize sahip çıkma vaktidir. Hepimizin onurunu korumak için şehit düşen kardeşlerimizin yanında olma günüdür” diye konuştu.

Grup, basın açıklamasının ardından dağıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.