SON DAKİKA!

GİRESUNLU 3 KARDEŞ ALMANYA’DAN MİLYONLUK YATIRIM YAPACAK

Giresunlu üç kardeş Cevat, Avni ve Faruk Yerli Almanya’da kurdukları oyun şirketi ile dünyayı kasıp kavururken artık Türkiye’ye beş yüz milyon dolar tutarında yatırım kararı aldılar. Bu karar Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım’ın açıklaması ile ortaya çıktı.

Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Ödül Töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım konuşması esnasında oyun sektörüne de dikkat çekti ve “Almanya’da yaşayan bir Giresunlu delikanlı var, o dünyadaki bu oyunların liste başı olanını o yapıyor, Türkiye’de gelip yatırım yapacak, öngördüğü yatırım da 500 milyon dolar. Anlattıklarını benim havsalam zor alıyor, anlamıyor, başka bir dünya anlatıyor. Ama düşünce, geleceğin böyle olacağını anlamak çok zor değil.” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, tüm dünyada milyonlarca oyun sever tarafından oynanan Crysis, Warface gibi oyunların yapımcısı ve CryEngine oyun motorunun geliştiricisi 3 Türk Giresunlu kardeş; Cevat, Avni ve Faruk Yerli’den bahsetti.

Almanya’da Crytek isminde bir şirket kuran Giresunlu 3 Türk kardeş, son günlerde yaşadığı zorluklar nedeniyle dünya genelindeki birçok stüdyosunu kapatma kararı almış ve ciddi oranda küçülmeye gitmişti.

Tüm dünyadaki teknoloji ve oyun basınında Crytek’in akıbetinin ne olacağı konuşulurken, Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamada aslında bir müjde vermiş oldu.

TÜRKİYE’YE 500 MİLYON DOLAR YATIRIM

Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Ödül Töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım konuşması esnasında oyun sektörüne de dikkat çekti ve “Almanya’da yaşayan bir Giresunlu delikanlı var, kardeşleri ile birlikte o dünyadaki bu oyunların liste başı olanını yapıyorlar, Türkiye’de gelip yatırım yapacak, öngördüğü yatırım da 500 milyon dolar. Anlattıklarını benim havsalam zor alıyor, anlamıyor, başka bir dünya anlatıyor. Ama düşünce, geleceğin böyle olacağını anlamak çok zor değil.” dedi.

About GG Ajans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.