SON DAKİKA!

Giresunlu Hemşehrimiz Enver Yücel Yılın Girişimcisi Seçildi

Bütün dünyada açtığı eğitim kurumları buna bağlı çeşitli yatırımları ve Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Mütevelli Heyeti Başkanı Aslen Giresun’un Piraziz ilçesi doğumlu Enver Yücel’e dünyaca kabul gören prestijli yılın girişimcisi ödülü verildi.

Dünyanın lider danışmanlık ve denetim şirketlerinden Ernst & Young (E&Y) tarafından 30 yılı aşkın süredir düzenlenen ‘E&Y Yılın Girişimcisi’ programında, BAU Global Başkanı Enver Yücel Yılın Girişimcisi seçildi. Buna göre hemşehrimiz Enver Yücel, 4 Haziran’da yapılacak “E&Y Yılın Girişimcisi” töreninde dünyada yılın girişimcisi adayı olarak katılacak.

Girişimcilik konusunda dünyanın en prestijli iş dünyası ödül programı olarak kabul edilen ve Türkiye’de bu yıl 12’incisi düzenlenen ‘E&Y Yılın Girişimcisi’ ödül programının Türkiye ayağı sonuçlandı. Programda Birleşmiş Milletler Eğitim ve Araştırma Enstitüsü (UNITAR) Uluslararası Eğitim Merkezi Türkiye Başkanı ve Danışma Kurulu Üyeliği görevini de yürüten BAU Global Başkanı Enver Yücel ‘Yılın Girişimcisi’ seçildi.

DÜNYADA FARK YARATAN İŞ LİDERLERİ ÖDÜLLENDİRİLİYOR;

Jüri üyeleri ‘EY Yılın Girişimcisi’ programı kazananlarını; girişimcilik ruhu, stratejik bakış açısı, sosyal ve kültürel etki, finansal performans, bireysel/kurumsal sosyal sorumluluk, saygınlık ve yenilikçi anlayış gibi kriterler doğrultusunda değerlendirdi. “EY Entrepreneur Of The Year – Yılın Girişimcisi” yarışmasının Türkiye programı kapsamında birincilik elde eden Enver Yücel, 2014 yılında Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un himayesinde gerçekleşen UNCA Ödülleri’nde “Küresel Eğitime Katkı Ödülü” ödülü alarak, dünyada bu dalda ödül alan ilk Türk olmuştu.

ERNST & YOUNG HAKKINDA

Ernst & Young dünya çapında yaklaşık 140 ülkede faaliyet gösteren uluslararası denetim ve danışmanlık firmasıdır. 2010 yılında yayınlanan sonuçlara göre, dünya çapında çalışılabilecek en iyi 100 şirket arasında 44. olmuştur. Dünya çapında faaliyet gösteren 4 büyük profesyonel hizmet firmasından birisidir. Türkiye’de de vergi, bağımsız denetim, kurumsal finans ve muhasebe alanlarında hizmet vermektedir. Yarışma ise, yaratıcılıklarını kullanan başarılı ve büyüyen işler kuran girişimcileri ödüllendirmek amacıyla düzenlenmektedir. 60’dan fazla ülkede ve 145 şehirde programlar gerçekleştirilen programda belirlenen adaylar, Monako’da düzenlenen finale katılım sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.